Як мінімум 217 млрд тонн талої води стекли з крижаного покриву Гренландії в Атлантичний океан в липні цього року.
Найгірший день танення був 31 липня, коли в океан вилилося 11 млрд тонн води, пише Science Alert.
Згідно з новими даними з супутників, є ознаки того, що приблизно на 60 відсотках великого крижаного покриву бачили танення поверхні, в тому числі на таких висотах, на яких температура рідко піднімається вище нуля.
31 липня був найбільшим днем танення, принаймні, з 2012 року. Згідно з даними спостережень за цей день в океан потрапило понад 10 млрд тонн льоду. 1 серпня може стати ще одним значним днем танення, перш ніж температура впаде до звичних сезонних рівнів.
За словами Рут Моттрам, дослідника клімату з Данського метеорологічного інституту, крижаний щит відправив в Атлантичний океан стільки води, щоб підняти рівень моря на 0,5 міліметра за один місяць.
Це може здатися несуттєвим, але кожен приріст рівня моря забезпечує збільшення числа штормів і затоплення прибережної інфраструктури, такої як система метро Нью-Йорка.
В результаті танення поверхні і відсутності снігу на крижаному покриві цього літа, "цього року Гренландія вносить основний вклад у підвищення рівня моря", — сказав Марко Тедескі, кліматолог з Колумбійського університету.
Танення сталося після того, як теплова хвиля прокотилася по всій Європі в липні, встановивши численні температурні рекорди. Червень 2019 був найспекотнішим червнем, коли-небудь зареєстрованим у всьому світі. Тепер гаряче повітря дісталося до Гренландії. Завдяки великій області високого тиску, що охоплює всю Гренландію, температури на острові на цьому тижні підвищувалися на 15−30 градусів вище середнього.
Те, що відбувається порівнюється з рекордним епізодом екстремальної спеки, який стався в Гренландії в 2012 році. Тоді температура залишалася вище нуля приблизно в два рази довше. Але максимальна температура досягла 1,12 за Цельсієм в цьому році, тоді як в 2012 році вона була 0,96 за Цельсієм.
"Як і в 2012 році, цей випадок танення досяг висот льодовикового щита, що досить незвично", — говорить Томас Моті, професор географії в Університеті Джорджії.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram