Значна кількість судових рішень у податкових спорах, винесених на користь великого українського бізнесу, свідчить не про слабкість судової системи, а, скоріше, про вразливість позиції державних фіскальних органів і про складність та непрозорість тих господарських операцій, які перевіряються.
Про це розповіла голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, пише
Судово-юридична газета.
За її словами, зараз вже не будують простих схем з використанням однієї чи двох компаній, щоб протягнути завищену чи занижену ціну. Якщо говорити про український експорт, який вибудовується з використанням агресивного податкового планування і несплатою податків в Україні, то ми бачимо різні багатоходові схеми, в яких навіть суд не завжди може розібратися по суті.
"Скоріш за все, суд розбирається або за процедурою, або за формою. Не хочу нічого поганого сказати на адресу суддів у цьому випадку, просто якщо платник звертається з позовом щодо процедури, то суд і відповідає в цій площині, а не розглядає операцію по суті. Тому тут все ж таки багато залежить від якості контролюючих органів. Чи вистачає у нас можливостей і знань для того, щоб у суді повернути розгляд на користь контролюючого органу? Мабуть ні, бо практика це доводить. Але, я думаю, що зміни можливі, і в контролюючих органах колись будуть працювати досвідчені працівники. Їх треба залучати з міжнародних консалтингових компаній. Ось тоді буде результат для наповнення державного бюджету", — переконана голова Комітету ВР.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
10-07-2019, 20:57
0
979