На помісному соборі в Києві, який був проведений під головуванням почесного патріарха Філарета, Українська православна церква Київського патріархату вирішила залишити у своїй власності все майно (включаючи храми, монастирі, учбові заклади) та банківські рахунки.
Про це йдеться у проекті постанові за проведенням собору від 20 червня, копію документу публікує видання "Вести", передає
112.
У постанові йдеться про те, що собор УПЦ КП відміняє постанову архієрейського собору від 15 грудня 2018 року.
"Це був не Помісний собор, а зібрання підписів архієреїв, одного священника та двох мирян про умовну ліквідацію УПЦ Київського патріархату на вимогу Вселенського Константинопольського патріархата Варфоломія", - йдеться у документі.
Також у постанові стверджується, що УПЦ КП зареєстрована державним органом і продовжує своє існування. Главою релігійної структури, згідно документа, продовжує бути патріарх Філарет пожиттєво.
"УПЦ КП продовжує бути власником всіх коштів, всього майна (рухомого і нерухомого), придбаного за власні кошти, або переданого їй державними органами, або органами місцевого самоврядування, включаючи храми, монастирі, учбові заклади та інше згідно договорів та угод. Всі банківські рахунки є рахунками Київської патріархії як юридичної особи", - наголошується у постанові.
Зазначено, що всі монастирі м. Києва: Михайлівський Золотоверхий, Феодосіївський, Видубицький Михайлівський, а також Миколаївській Богуславський, як і всі парафії Києва належать управлінню Київської патріархії.
В той же час у постанові дякують вселенському Константинопольському патріархові Варфоломею за намагання розв’язати церковний конфлікт в Україні.
Зазначимо, що сьогодні у Володимирському соборі собор провів патріарх Філарет "на захист Київського патріархату". У ПЦУ вже пообіцяли прокоментувати проведення собору на прес-конференції в 15:00 20 червня.
Нагадаємо, Синод Вселенського патріархату ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Православній церкві в Україні 11 жовтня 2018 року. Церемонія підписання Томосу відбулася 5 січня 2019 року в Стамбулі. Вранці 6 січня Вселенський патріарх Варфоломій передав предстоятелю Православної церкви України Епіфанію посох і Томос про автокефалію. Це відбулося під час урочистого богослужіння в церкві Святого Георгія в Стамбулі. Того самого дня Томос прибув до України і був прийнятий у трапезному храмі Святої Софії.
10 січня Томос про автокефалію ПЦУ, який раніше в Стамбулі підписали члени Синоду Вселенського патріархату, вже повернувся до України.
Раніше Синод Православної церкви України підтвердив намір керуватися статутом, який було прийнято на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. Єдиний, хто не підписав це рішення, - це почесний патріарх ПЦУ Філарет.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
20-06-2019, 14:47
0
1 926