RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Сьогодні православні відзначають Трійцю: традиції і що не можна робити в цей день


Трійця, або Зелені свята – це одне з головних християнських свят в Україні.

Православні відзначають його на 50 день після Великодня, а західні християни – на 57 день.

У 2019 році Трійця випадає на неділю, 16 червня.

Традиції святкування Трійці

Сьогодні православні несуть зелені гілки, а також букети лугових квітів у храми для прикраси. Також церкви прикрашають гілками берези, бузку, клену. Це все символізує оновлення душі. Вранці в церквах проводиться Божественна літургія, а після неї – особлива служба з читанням коліноприклонних молитов. Священик читає молитви, стоячи на колінах у Царських брамах, лицем до віруючих, а прихожани при цьому також встають на коліна.

За традицією, Трійцю святкують три дні. У будинках напередодні свята наводять порядок і прикрашають житло свіжими гілками клена, берези, верби, липи, квітами і травами. Це все символізує процвітання і новий життєвий цикл. Субота напередодні свята вважається поминальним днем. У цей день прийнято молиться за померлих і ставити свічки в церквах за упокій їх душ. Особливо моляться за тих, хто помер передчасною смертю. В деяких регіонах на Трійцю фарбують яйця, але в більшості – печуть пироги, готують рибні і м'ясні закуски.

Зелена неділя вважається днем активності всякої нечисті і зелень, якою прикрашають будинки – це обереги від нечистих сил. У неділю, після святкової служби, прийнято ходити в гості, а також влаштовувати масові гуляння і ярмарки. Дівчата в старовину йшли до річки, плели вінки і пускали їх на воду, щоб дізнатися, звідки будуть суджені. До цього дня також пекли палянички і роздавали їх незаміжнім дівчатам. Вони зберігали ці шматочки до весілля і замішували їх в тісто для весільного короваю. Вважалося, що вони принесуть в нову сім'ю добробут і любов. Другий день свята називається Клечальний понеділок. Зранку в церквах проходять служби, а після них священики йдуть на поля і читають молитви про благословення на майбутній урожай.

Третій день називається Богодухів день. Дівчата вибирали Тополю – найкрасивішу незаміжню дівчину, прикрашали її вінками, стрічками і водили по дворах. Зустріти Тополю вважалося великою удачею.

Сьогодні православні відзначають Трійцю: традиції і що не можна робити в цей день


Що не можна робити на Трійцю

У ці дні категорично забороняється працювати, лаятися і думати про погане. В цей день, як і інші важливі церковні свята не можна шити, прати, прибирати і робити іншу брудну роботу в домі, а тих, хто порушує заборони, чекає біда. В народі на свято Трійці землю вважали іменинницею. А тому головні заборони дня стосуються землі і рослин. В цей день ні в якому разі не можна порушувати спокій землі: копати, орати, боронувати, косити траву, колоти дрова, рубати гілки, ламати і пиляти дерева і навіть садити рослини.

У народі вважалося, що на Трійцю у світ людей приходять міфічні істоти – мавки і русалки. І якщо їх прогнівити, вони нашкодять людям. Тому існує заборона поодинці не ходити в ліс або в поле, щоб мавки не залоскотали до смерті. А ще на Трійцю категорично не можна купатися, інакше русалки затягнуть на дно. На Трійцю не можна призначати дату весілля, інакше молоду сім'ю чекає нещасливе життя. Але в це свято здавна дівчата ворожили на судженого. А також у давнину говорили, що якщо хлопець посватався до дівчини на Трійцю, то їхній шлюб буде довгим і щасливим.

Вихідні на Трійцю

Трійця є офіційним державним святом. До того ж за законом, якщо свято випадає на неробочий день, то вихідним стає найближчий робочий. Тобто в додаток до регулярних вихідних суботу-неділю українці будуть відпочивати і в понеділок, 17 червня.

Сьогодні православні відзначають Трійцю: традиції і що не можна робити в цей день


Народні прикмети та повір'я на Трійцю 2019: відео



Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
16-06-2019, 09:21
Коментарів 0 Переглядів 2 425

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.