Статеве розмноження стало перевагою для різних видів, дозволивши їм захиститися від деяких видів раку.
Переважна більшість тварин на планеті продовжує свій рід завдяки статевому розмноженню, пише Naked Science. Існують і такі, які використовують безстатеве розмноження - тобто здатні зробити потомство без партнера.
Є й такі види, які можуть перемикатися між цими двома "режимами".
Вчені з давніх пір намагаються зрозуміти, чому статеве розмноження виявилося таким поширеним. У чому його переваги? Одне з найбільш поширених пояснень полягає в тому, що секс знижує ймовірність потенційно шкідливих мутацій, які частіше виникають у видів, що розмножуються безстатевим шляхом. Але є й інші гіпотези: наприклад, що генетичне різноманіття, яке забезпечується статевим розмноженням, робить організми більш схильними до отримання вигідних варіантів генів, включаючи пристосування, які дозволяють краще захищатися від патогенів і паразитів.
У новому дослідженні група вчених на чолі з еволюційним біологом Фредеріком Томасом з Університету Монпельє у Франції пропонує нову ідею про те, чому секс є таким популярним. Статеве розмноження, за їх словами, могло стати таким поширеним, тому що воно зменшує кількість переданих ракових клітин, яких ще називають "шахраями".
У багатоклітинних організмах, що складаються з безлічі різних клітин, які навчилися ладнати одна з одною для загального блага організму, ці клітини-"пристосуванці" розмножуються й використовують інші клітини для свого виживання та подальшого розповсюдження по організму. Томас і його команда припускають, що безстатеве розмноження, можливо, принесло користь цим клітинам-"пристосуванцям" - за довгий час їм вдалося адаптуватися до генетично ідентичним організмам, фактично клонів. Ці клітини, за словами вчених, також знайшли спосіб обходити імунні системи організмів, які розмножуються безстатевим шляхом. Такі ракові клітини можуть переходити від одного організму до іншого, а викликані ними пухлини називаються трансмісивними.
Вчені припускають, що статеве розмноження знизило ризик розвитку такого типу онкологічних захворювань. Саме тому, на думку дослідників, поширеність статевого розмноження у еукаріотів може відходити від першої появи трансмісивного раку у перших безстатевих багатоклітинних організмів.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
8-06-2019, 01:26
0
2 131