Голова Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун в інтерв'ю журналу НВ розповіла, що із 24 лікарів першої групи, що складала іспит, щоб отримати професію парамедика в рамках пілотного проекту, це вдалося лише 16-м.
Супрун нагадала, що, згідно з наказом МОЗу за 2009 рік, екстрена медична допомога — це, перш за все, робота з пацієнтами, у яких серцеві проблеми, інсульт, травма, що загрожує життю, коли є проблеми з диханням, висока температура із судомами, тобто реальні випадки гострої небезпеки життю.
Вона нагадала, що зараз 70−75% часу бригади швидкої допомоги виїжджають на звичайні проблеми, які може вирішити сімейний лікар або педіатр, і це вкрай неефективно.
"Зараз у межах пілотної програми ми навчаємо бригади екстреної допомоги нової професії парамедика. Наприкінці місячного курсу такі бригади складають практичний та письмовий іспит. Якщо вони його проходять, то стають парамедиками і мають підвищення зарплати", — пояснила голова МОЗ.
За її словами, надалі парамедики надаватимуть лише екстрену допомогу, а невідкладну допомогу в інших випадках надаватимуть сімейні лікарі.
"Із 24 лікарів першої групи іспит склали тільки 16. І це показує стан екстреної допомоги у країні. Лікарі швидкої працюють здебільшого як лікарі первинної ланки й поступово втрачають знання за профілем", — наголосила Супрун.
За її словами, крім підвищення кваліфікації, у Тернопільському національному університеті буде відкритий трирічний курс навчання на парамедика.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
2-06-2019, 09:08
0
917