RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » САП відкрила справу на Порошенка

САП відкрила справу на Порошенка


Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький після прийому екс-голови правління ПрАТ "ХК "Енергомережа" Дмитра Крючкова доручив порушити декілька кримінальних справ.

Про це повідомляється на сторінці САП у Facebook, передає Укрінформ.



Зазначається, що за результатами особистого прийому заступника генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького громадянина Крючкова Д.В. "щодо правомірності дій колишнього Президента України, ряду вищих посадових осіб органів державної влади, народних депутатів України та керівництва деяких суб’єктів великого підприємництва, у статутному капіталі якого частка державної або комунальної власності перевищує 50 відсотків, прийнято рішення та внесено інформацію до Єдиного реєстру досудових розслідувань" за низкою фактів.

Зокрема, повідомляється, що кримінальні справи порушені стосовно злочинної діяльності службових осіб ПАТ "Центренерго" та Фонду державного майна України.

У заяві Крючкова вказується, що службові особи та члени наглядової ради ПАТ "Центренерго", спільно з службовими особами ФДМУ та низкою службових осіб органів державної влади, використовуючи свої службові повноваження та статус, розподілили ключові посади в органах правління та наглядової ради ПАТ "Центренерго" з метою розкрадання коштів товариства, контрольний пакет акцій якого належить державі.

"Як стверджує заявник, спільні дії вказаної групи осіб координувалися народним депутатом України Кононенком І.В. та колишнім Президентом України. Результатом злочинних дій є реалізація схеми заволодіння майном ПАТ "Центренерго" шляхом затвердження результатів конкурсу з приватизації належного державі пакету акцій товариства. При цьому кошти в сумі понад 6 млрд грн, що мали б бути отримані від такого відчуження, попередньо незаконно виведено з ПАТ "Центренерго" та конвертовано через підконтрольні суб’єкти господарювання упродовж 2016-2018 років. Досудове розслідування розпочато за ч. 2 ст. 364 КК України", - вказують у САП.

Крім того, порушена справа стосовно злочинної діяльності службових осіб ПАТ "Центренерго" при закупівлі вугілля.

З цього приводу у заяві Крючкова зазначається, що службові особи ПАТ "Центренерго" за попередньою змовою з постачальниками вугілля ТОВ "Укрвуглетрейдінг", ТОВ "Шахтарськтранс" та іншими закуповували вугілля на загальну суму близько 170 млн грн за завищеною вартістю, у тому числі використовуючи фіктивні підприємства.

Дії вказаних службових осіб попередньо кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна) ККУ, уточнили у САП.

Порушено також справу за фактом заволодіння службовими особами ПрАТ "Нижньодністровська ГЕС" та ПАТ "Укргідроенерго" за попередньою змовою з іншими особами майном та коштами вказаних підприємств. Вони здійснили це шляхом незаконної передачі майна ПрАТ "Нижньодністровська ГЕС" на користь ПАТ "Укргідроенерго" на суму 1 089 821 303,03 грн; придбання протягом 2010-2015 років товарів робіт і послуг у ТОВ "Консорціум", НВО "Укргідроенергобуд", ТОВ "ШДСУ", ТОВ "Грін Лайт", ТОВ "Будмонтажсервіс 1, ТОВ "Укренерджі" та ТОВ "Кабельтехпостач" за завищеними цінами; проведення оплати на користь приватних суб’єктів господарювання за роботи, які фактично не виконувались.

"Загалом розмір шкоди інтересам держави та інших акціонерів зазначених господарських товариств перевищує 2,2 млрд грн. Дії вказаних службових осіб попередньо кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна) ККУ", - поінформували в антикорупційній прокуратурі.

САП також порушила справу щодо зловживання службовим становищем службовими особами ПАТ "Черкасиобленерго" та ПАТ "Азот".

У цьому зв'язку повідомляється, що відповідно до заяви відділом примусового виконання рішень Департаменту ДВС України здійснюється виконання судового рішення про стягнення з ПАТ "Азот" на користь ПАТ "Черкасиобленерго" заборгованості на загальну суму 1,276 млрд. грн. Під час виконавчого провадження службові особи ПАТ "Черкасиобленерго" та ПАТ "Азот", зловживаючи службовим становищем, уклали мирову угоду щодо розстрочення боргу та його виплату частинами на рахунок зі спеціальним режимом використання згідно з графіком у період з квітня 2019 року по березень 2027 року. При цьому умови угоди сформульовано таким чином, що вона фактично не може бути виконана через зміну моделі ринку електроенергії України з 01.07.2019, припинення використання рахунків зі спеціальним режимом та припинення діяльності обленерго як постачальника електроенергії. Крім того, графік погашення заборгованості складено таким чином, що у перші 4 роки вона підлягає погашенню лише на суму 4,7 млн грн на місяць, а інфляційні втрати підлягають виплаті у 2027 році.

Дії вказаних службових осіб попередньо кваліфіковано за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) ККУ, наголосили у САП.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
22-05-2019, 17:21
Коментарів 0 Переглядів 1 067


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.