RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Супрун назвала рецепт безпечного енергетика

Супрун назвала рецепт безпечного енергетика


В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун для втамування спраги рекомендує замість енергетиків і газованих солодких напоїв вживати воду, узвар із сухофруктів та лимонад домашнього приготування.

Про це вона написала у Facebook, пише Укрінформ.



"Пийте воду" - цю пораду ви запам’ятали, але багатьом не дуже хочеться її виконувати. Вода ж "ніяка". От щось шипуче, солодке, кисленьке, яке додасть енергію і бадьорить - інша річ! Щоб вам простіше було зробити вибір і, що головне, щоб він був здоровим, підготували інформацію про різні напої та їхній вплив на організм", - зазначила Супрун.

Найбільш корисною, за її словами, є вода. Однак воду з-під крана можна пити лише якщо вона відстояна і кип’ячена, а краще - профільтрована. Так, відстоювання дозволяє шкідливим речовинам осісти, а фільтрування очищує воду від дрібних часточок, наприклад іржі, а також іонів.

Мінеральні води за вмістом кальцію та магнію можуть мати як малу, так і середню жорсткість/мінералізацію. Її рівень важливий передусім тим людям, які мають проблеми зі здоров’ям.

"Для когось мінералка із магнієм та кальцієм - це джерело корисних іонів, які добре засвоюються, а для когось - збільшення ризику каменів в нирках. Якщо у вас проблеми із тиском, травленням, нирками, роботою серцево-судинної системи, порадьтеся із лікарем щодо жорсткості та мінерального складу води, який вам підійде. Зверніть також увагу, що натрієва мінеральна вода може підвищити тиск", - застерігає Супрун.

Газована мінеральна вода так само засвоюється і відновлює водний баланс, як і негазована. Крім того, газована вода може допомагати людям із диспепсією і закрепами, а також тим, хто прагне їсти менші порції, зазначила Супрун.

Водночас енергетичні напої, за її словами, є шкідливими.

"ВООЗ застерігає: в енергетиках дуже багато цукру, кофеїн та інші стимулянти, як-то гуарана, і при постійному споживанні вони систематично псують здоров’я", - наголосила вона.

Так, за словами Супрун, якщо постійно пити енергетики, то може виникнути:

переспоживання кофеїну, яке може проявитися в гіпертензії, підвищеному серцебитті, нудоті та навіть конвульсіях;

діабет другого типу (кофеїн знижує чутливість до інсуліну, а цукор енергетиків підвищує рівень глюкози в крові. В одній баночці - 28 грамів цукру, а денна норма споживання доданих цукрів - до 50 грамів, а краще - до 30);

викидні на пізньому терміні, мертвонародження чи народження дітей із низькою вагою;

пошкодження зубів;

ожиріння;

агресивна поведінка, погане навчання;

поєднання енергетиків і спорту збільшує ризик черепно-мозкових травм.

Замінювати енергетики газованими солодкими напоями Супрун теж не радить. Споживання таких напоїв пов’язують із такими наслідками:

ожиріння;

інсулінорезистентність та ризик діабету (якщо пити дві склянки солодкого і шипучого щодня, то ризик діабету зростає на 26%);

ризик подагри зростає на 80%, якщо щодня освіжатися "ситром";

вищий ризик серцево-судинних захворювань;

більший ризик карієсу;

фосфорна кислота солодких напоїв потребує врівноваження, тому із кісток виходить кальцій; солодкі напої можуть збільшувати ймовірність раку.

Соки, за словами Супрун, теж не є здоровою альтернативою.

"Свіжовижаті те саме, але їх можна комбінувати з овочами і зменшувати тим самим вміст цукру. Все тому, що в них високий глікемічний індекс та глікемічне навантаження - це те саме, що поїсти цукерок... Фрукти краще споживати цілими, або у вигляді фруктово-овочевих смузі", - зазначила вона.

Дієтичні напої із замінниками цукру, за даними Супрун, трошки кращі, але такі підсолоджувачі, як сахарин та сукралоза, впливають на мікрофлору кишківника. А від неї залежить наша схильність до діабету, ожиріння, депресії й прагнення нездорової їжі.

"Але хороші новини є, та не обов’язково весь час пити лише воду. Якщо хочете урізноманітнити пиття - зробіть лимонад. Заморозьте лимон чи апельсин і натріть його із цедрою на терку та залийте кип’яченою водою. Тут вам і свіжий смак, і вітамін С, і бета-каротин, і клітковина пектин, і ефірна олія. Смак лимонаду можна урізноманітнити завдяки м’яті, тертому імбиру, кориці, лаванді, цвіту бузини чи чайної троянди. Замість лимону можна брати будь-які ягоди", - радить вона.

Водночас солодкі газовані напої можна замінити узваром із сухофруктів - це хороше джерело мікроелементів. Сушені абрикоси багаті на калій, чорнослив - на залізо і бор. Але не треба додавати до узвару цукор - він вже є у фруктах, наголошує Супрун.

"Якщо вам потрібно мобілізуватися, випийте фільтровану каву та склянку (хоч і не корисного) соку. Це буде еквівалентно кофеїну і цукру енергетику, але із природними антиоксидантами кави, вітамінами і без сумнівних домішок", - додала вона.

Найкращим джерелом мінералів, за словами Супрун, є молочна сироватка: в одній склянці чверть денної норми кальцію та фосфору, і десята частина потреби в цинку, калію та магнію.

"Змішайте сироватку із соком і отримаєте безпечний енергетик", - радить в.о. міністра.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
10-04-2019, 17:57
Коментарів 0 Переглядів 1 143


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.