RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Супрун розвінчала 10 міфів про туберкульоз

Супрун розвінчала 10 міфів про туберкульоз

Віра в неправдиві дані про туберкульоз є однією з причин поширення цієї хвороби.

Висновки експертів Infection Control in Ukraine/Інфекційний контроль в Україні оприлюднила на своїй сторінці у Facebook в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.



"Світовий День боротьби з туберкульозом — привід стати більш обізнаними про хворобу. Є багато упереджень чи міфів щодо ТБ. Експерти Infection Control in Ukraine/ Інфекційний контроль в Україні розвінчали найбільш поширені міфи про туберкульоз", - зазначила Супрун.

Так, міф 1. Туберкульозом можна заразитися, якщо користуєшся книгами, предметами побуту, іншими речами хворого.

Туберкульоз передається через повітря під час тривалого перебування в закритому приміщенні разом з хворою людиною, яка не отримує лікування.

Міф 2. Щоб не заразитися, потрібно частіше мити руки і прибирати із застосуванням дезінфікуючих розчинів.

Оскільки туберкульоз передається через повітря, єдиний спосіб знизити ризик – це регулярне провітрювання.

Міф 3. На туберкульоз хворіти соромно, адже це хвороба людей з неправильним способом життя.

На туберкульоз частіше хворіють безробітні, безпритульні, ув’язнені. Також часто хворіють мігранти, військовослужбовці, медики, шахтарі і металурги. Ризик приєднання туберкульозу підвищують ВІЛ-інфекція, злоякісні новоутворення, цукровий діабет, автоімунні захворювання. На великий ризик наражаються також люди, які пережили трансплантацію органів або кісткового мозку.

Міф 4. Проблеми з туберкульозом в Україні – результат руйнування радянської диспансерної системи.

Суцільне флюорографічне обстеження грудної клітки в радянські часи не є ефективним способом виявлення туберкульозу. Нині існують надійні та швидкі методи лабораторної і радіологічної діагностики.

Міф 5. Людина, яка лікується або лікувалася, становить велику небезпеку для оточення.

Небезпеку становить лише людина з туберкульозом легень, яка не лікується. Через декілька тижнів після початку лікування така людина не може нікого заразити.

Міф 6. Туберкульозом можна заразитися в громадському транспорті, кафе, супермаркеті.

Туберкульоз не так швидко передається, як інші інфекції. Зазвичай заражаються люди, які проводять з хворим тривалий час: приблизна межа – вісім годин щодня впродовж трьох місяців до початку лікування.

Міф 7. Туберкульоз краще лікувати в стаціонарі.

Найкраще лікування – це щоденний прийом ліків під контролем медпрацівника пацієнтом, який перебуває вдома. Пацієнт з туберкульозом, який правильно лікується, не потребує ізоляції.

Міф 8. Якщо людина захворіла на туберкульоз – це назавжди.

У більшості випадків навіть тяжкі випадки туберкульозу добре лікуються. Головне - лікуватися без перерв.

Міф 9. Лікування туберкульозу має побічні ефекти. Краще лікуватися народними методами.

Лікування може призводити до побічних реакцій, але за тяжкістю вони не можуть бути порівняні з туберкульозом. Усі "традиційні" засоби боротьби з туберкульозом (собачий чи борсучий жир, сушені комахи, трави тощо) люди застосовували у часи, коли не було сильних антибіотиків.

Міф 10. Вакцинація проти туберкульозу погано переноситься. До того ж, навіщо вона, якщо вакциновані люди все одно хворіють.

Насправді, ускладнення від вакцинації проти туберкульозу (БЦЖ) трапляються менше, ніж у 1% випадків. Нагноєння і утворення скоринки – нормальна реакція, що може тривати до 6 місяців і забезпечує утворення міцного імунітету.

На жаль, вакцинація дійсно не може повністю захистити від зараження і захворювання, лише знижує ризик. Проте, саме завдяки вакцині нині діти зараз хворіють на туберкульоз дуже рідко.
Редактор: Юрій Коверзнєв
24-03-2019, 18:25
Коментарів 0 Переглядів 1 212

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.