Основна частина листувань у 87 сторінках, які ГПУ навесні 2017 року передало до НАБУ, стосується розслідувань протиправної діяльності компаній, підконтрольних двом народним депутатам.
Про це 17 березня заявили у прес-службі Національного антикорупційного бюро.
"Йдеться про факти заволодіння 300 млн куб. м газу (кримінальне провадження від 12.12.2016 р.) та одного з епізодів заволодіння коштами "Укрзалізниці" (провадження від 31.03.2016 р.)", - зазначили у НАБУ.
У першому випадку до кримінальної відповідальності притягуються службові особи та неформальні куратори ТОВ "Енергія-Новий Розділ" і ТОВ "Енергія-Новояворівськ", бенефіціарами яких є два народні депутати (один з них — голова комітету Верховної Ради з питань транспорту), зазначили у відомстві.
"Досудове розслідування у цій справі завершено, матеріали відкриті стороні захисту для ознайомлення, після чого її скерують до суду. Встановлена сума збитків - 1,4 млрд грн", - зауважили в НАБУ.
Також у бюро повідомили, що відповідно до провадження накладено арешт на дві ТЕЦ, які фактично належать народним депутатам "та використовувались для вчинення злочину їхніми підлеглими", їх передано в управління АРМА.
"У другому кримінальному провадженні за фактами заволодіння коштами "Укрзалізниці" справу стосовно двох осіб скеровано до суду", - повідомили в НАБУ.
У двох вказаних кримінальних провадженнях детективи НАБУ притягнули до відповідальності 15 осіб, загальна сума збитків через корупцію становить 1,5 млрд грн.
Нагадаємо, 25 лютого видання "Bihus.info" оприлюднило розслідування про те, як люди з оточення Петра Порошенка курують розкрадання в оборонній сфері. У розслідуванні фігурував син заступника секретаря РНБО Ігор Гладковський.
В "Укроборонпромі" заявили, що вважають некоректним оцінювати розслідування про корупційні схеми за участі оточення президента України і звинуватили журналістів у маніпуляції. Разом з тим концерн відсторонив директорів двох своїх підприємств у зв’язку з розслідуванням про розкрадання.
У свою чергу в НАБУ заявили, що вже займалися деякими фактами корупції в оборонній сфері, які викладено у розслідуванні ЗМІ.
27 лютого генпрокурор Юрій Луценко підтвердив, що частину деталей для військової техніки Україна отримує контрабандою з РФ.
Олег Гладковський заявив, що справа, в якій фігурує його син Ігор, "штучно скомпільована з брехливих провокаційних фактів" і її намагаються використовувати у виборчій кампанії".
4 березня Порошенко звільнив Гладковського з РНБО.
Згодом у "Bihus.info" заявили, що усі слідчі органи, включно з НАБУ, "зливали" справи по Гладковському за хабарі. У НАБУ заявили, що звинувачення у пособництві корупційним схемам безпідставні.
На засіданні ТСК Верховної Ради за фактами корупції в оборонній сфері, які було оприлюднено журналістами Bihus.info, генпрокурор Юрій Луценко заявив, що у 2017 році прокуратура направила до НАБУ 87 сторінок листування з телефону власника компанії "Оптимумспецдеталь" Андрія Рогози. За словами Луценка, у тому листуванні вказувалися прізвища усіх фігурантів розслідування.
У свою чергу керівник НАБУ Артем Ситник заявив, що відомство такого листування не отримувало, а керівник САП Назар Холодницький припустив, що Ситник знав про участь його підлеглих у незаконних схемах.
17-03-2019, 15:50
0
1 194