У грузинському селі Хурвалеті, розташованому уздовж лінії розмежування з самопроголошеною республікою "Південна Осетія", вчора помітили російських прикордонників у масках.
Журналісти і активісти вирішили податися в село після того, як вдень на своїй сторінці Facebook мешканка села Хурвалеті Людмила Салія написала: "SOS! Просимо допомоги! У Хурвалеті увійшли російські окупанти і зайняли околицю села. Зверніть на нас увагу, допоможіть! В Хурвалеті у дворах жителів стоять російські окупанти", повідомляє
УНІАН.
За лічені хвилини її постом поділилися кілька тисяч чоловік. Незабаром представник антиокупаційного руху "Сила в єдності" Давид Кацарава вже стояв біля входу в село і, ведучи прямий ефір в соцмережах, закликав громадян захистити село від наступу російських окупантів:
"Ситуація вкрай напружена, вкрай складна. Ми вимагаємо, щоб весь уряд, весь громадський сектор прибули сюди, тому що росіяни знову забирають у нас землі".
Збентеженому і обуреному Давиду Кацарава і активістам, яких ставало все більше і більше, поліцейські заборонили в'їзд в село. Обмеження торкнулося і журналістів.
До того часу Служба безпеки Грузії, а слідом за нею і Місія спостерігачів ЕС спростували інформацію про перебування російських прикордонників в селі Хурвалеті, контрольованому грузинською владою.
Але активісти не хотіли розходитися. Побачити своїми очима, що відбувається в Хурвалети, хотіли і журналісти.
Жителька села Людмила Салія продовжувала наполягати, що бачила російських військових.
"Я подивилася і побачила їх (російських прикордонників) стоять з розчепіреними ногами, з автоматами і з масками на обличчях. Вони зайняли нову територію. Їх було як мінімум вісім осіб. Вони стояли перед вишкою, в саду Батонісашвілі. Коли другий раз я туди підійшла, їх вже там не було, здається, їх змусили відсунутися назад", - сказала вона.
Грузинська ж влада стверджує, що ніяких нових спроб бодеризації зафіксовано не було.
"Ніякого інциденту не було зафіксовано, так само як не зафіксовані і нові спроби бордеризації. Як бачите, на місці патрулює спостережна місія ЄС, у нас з ними постійний зв'язок. Крім того, хочу закликати всіх утриматися від будь-якої дії чи заяви, які можуть послужити провокацією і створити загрозу безпеки на місці", - заявив міністр з питань примирення та громадянського рівноправ'я Кетеван Цихелашвілі.
Тим не менш, активісти залишаються біля поліцейського поста біля в'їзду в Хурвалеті, вимагаючи дозволу проїхати в село.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
16-03-2019, 13:54
0
2 036