Безсоння або інсомнія, як вважають за краще називати її лікарі, характеризується труднощами засипання, поверхневим неспокійним сном з частими і/або ранніми пробудженням.
Причини у безсоння можуть бути як фізіологічного, так і психологічного характеру. Організм таким чином дає зрозуміти, що з ним щось не в порядку і нервова система не справляється з однією зі своїх найважливіших функцій – регуляцією сну. Що ж робити, якщо у вас безсоння?
Хороший сон – запорука здоров'яНасамперед поставтеся до проблеми безсоння серйозно. Порушення сну протягом хоча б 3-4 доби відразу позначаються на самопочутті: виникає почуття "розбитості", падає працездатність, знижується концентрація уваги. Систематичне недосипання може призвести до розвитку захворювань нервової, серцево-судинної, травної, ендокринної та репродуктивної систем, порушень обміну речовин.
Як побороти безсоння: геть стреси і аврали!Вважається, що безсоння – проблема, що стосується, переважно, людей похилого і схильних до депресії меланхолійних осіб. Але за статистикою, на регулярні проблеми зі сном сьогодні скаржиться багато соціально активних і енергійних людей віком від 30 до 45 років – які відчувають часті стреси і мають ненормований робочий день. І в більшості випадків вони можуть допомогти собі самі, не вдаючись до снодійного і допомоги лікарів. Чи потрібно їм приймати якісь спеціальні засоби від безсоння? У більшості випадків ні. Зазвичай "ліки від безсоння" це:
знизити робочі навантаження,
скорегувати режим дня,
менше нервувати,
не наїдатися на ніч,
займатися спортом,
більше рухатися,
гуляти на свіжому повітрі.
Повноцінний сон і наше здоров'я – речі взаємопов'язані, тому в боротьбі з безсонням на першому місці має стояти загальне оздоровлення організму.
Як позбутися безсоння: лягайте до півночіДовгий час лікарі говорили, що спати потрібно не менше восьми годин. Сьогодні медики рекомендують спати стільки, скільки необхідно для відновлення саме вашому організму: кому-то вистачає шести годин сну, а кому-то і дев'яти мало. Оптимальний час для відходу до сну – не пізніш 23:00.
Якщо лягати глибоко за північ, порушуються природні біоритми організму, і ви не висипаєтеся, навіть якщо спите до обіду. Такий збій добових біоритмів – досить поширена причина безсоння. Змініть режим дня, вставайте і лягайте раніше – і проблеми зі сном зникнуть.
16-03-2019, 00:10
0
1 512