Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу проти голови Українського інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича. Його звинувачують в реабілітації нацизму (ч. 2 ст. 354.1 КК РФ).
Про це йдеться на сайті Слідкому.
У Росії вважають, що В'ятрович заперечує факти "приналежності українських націоналістів часів Великої Вітчизняної війни до військ СС і їхню участь у військових злочинах проти мирного населення", які нібито були встановлені Міжнародним військовим трибуналом у Нюрнберзі.
"Заперечення встановлених вироком Міжнародного військового трибуналу в Нюрнберзі фактів і, як наслідок, підсумків Другої світової війни, як і героїзація нацистських злочинців, не можуть залишитися без належної уваги. Дії такого типу, тим паче з боку представників народу, чиї предки гинули від рук фашистів, викликають подив, і особи, які вчиняють такі злочини, повинні зазнати законного покарання", - заявили у Слідкомі.
Нагадаємо, що насправді ні ОУН, ні УПА, ні створені за участю Абверу 1941 року батальйони "Нахтігаль" і "Роланд", ні дивізія військ СС "Галичина" і їхні члени не були засуджені Нюрнберзьким трибуналом, а самі ці структури не були визнані злочинними.
В'ятрович очолює Український інститут національної пам'яті з березня 2014 року.
В Україні чинний Закон "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їхньої символіки".
Він засуджує комуністичний і націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими як злочинні на законодавчому рівні. Він вводить заборону на публічне заперечення злочинного характеру цих тоталітарних режимів, заборону публічного використання і пропаганди їхньої символіки.
У законі передбачено обов'язок держави розслідувати і оприлюднити інформацію про злочини, скоєні представниками цих тоталітарних режимів, щоб не допустити повторення таких злочинів у майбутньому, усунути загрозу суверенітету, територіальній цілісності і національній безпеці України, а також встановити історичну справедливість.
14-03-2019, 14:50
0
1 441