RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Уляна Супрун зруйнувала міфи про вакцинацію

Уляна Супрун зруйнувала міфи про вакцинацію


Виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун склала добірку поширених міфів про вакцинацію.

Неправильні уявлення про вакцинацію Супрун зруйнувала на своїй сторінці у Facebook, пише УНІАН.



Міф №1. Введення трикомпонентної (тривалентної) вакцини шкідливе. Також небезпечно вводити дитині відразу кілька вакцин, бо це перевантажує імунітет. А якщо в організмі вже є антитіла, вводити вакцину не можна. Такі міфи противники вакцин пояснюють нібито гіперімунізацією — мовляв, вакцинація може перенавантажити імунітет, пише в.о. глави МОЗ. Таке хибне сприйняття сформувалось через уявлення — що більше мікробів потрапляє в організм, то сильніше перевантажується імунна система.

Однак це твердження суттєво недооцінює силу імунної системи та, навіть навпаки, переоцінює кількість "чужорідної" речовини — антигенів, що містять вакцини. Мікроби, що є причиною того самого болю у горлі або застуди дають дитині більше антигенів, ніж будь-яка вакцина. Так само нічим не загрожує вакцинація людям, у яких уже сформувався імунітет до хвороби. Це безпечно і не має негативних наслідків.

Міф №2. Вакцини проти кору (КПК) мають здатність пригнічувати імунітет, тому в період епідсезону грипу категорично не можна проводити масову вакцинацію проти кору. Як пише Супрун, дослідження вказують на протилежне. Науковці аналізували окремі випадки бактеріальних та вірусних інфекцій в популяції протягом так званих періодів ризику після щеплення (0-30 днів, 31-60 днів і 61-90 днів). Їхній висновок — вакцина КПК не підвищує ризики цих інфекцій.

Міф №3. Вакцини мають відповідати "імунним потребам нації". Ніби найкраще користуватися вакцинами, які виробляються в межах країни, а не закуповувати їх за кордоном. Хвороби не знають національних чи територіальних кордонів, наголошує Супрун. Тому мешканці будь-якої країни світу можуть заразитися тим самим вірусом кору, поліомієліту або збудником дифтерії.

Міф №4.
Вакцини викликають аутизм. Вакцинація не призводить до аутизму. У ході дослідження було спростовано будь-який зв’язок між вакциною і виникненням аутизму. Також існує понад десяток досліджень, результати яких спростовують зв’язок між вакцинацією і розвитком аутизму.

Міф №5. Вакцинація проти кору заборонена в Японії В Японії не заборонена вакцинація проти кору. Навпаки — в цій країні щеплення проти кору та краснухи (Measles, Rubella - MR) входить до планової вакцинації згідно з японським Календарем щеплень. Водночас в.о. міністра наголосила, що щеплення — найбезпечніший спосіб захиститися від інфекційних хвороб і подолати їх назавжди.

Також вона назвала єдині випадки, коли вакцину вводити не рекомендується:

- гостре захворювання, що супроводжується температурою, вищою за 38,5°С;

- серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини чи відома алергічна реакція на один із компонентів вакцини;

- імунітет може не сформуватися під час хіміотерапії в онкологічних хворих, під час вживання великих доз стероїдних гормонів, вживання ліків, що пригнічують імунітет, СНІДу;

- під час вагітності не можна робити щеплення КПК та іншими вакцинами, що містять живі віруси, а також якщо були алергійні реакції на аміноглікозиди, введення препаратів крові;

- БЦЖ не роблять, якщо дитина після народження важить менше 2,5 кг, інфікована туберкульозом чи має дефекти системи фагоцитозу;

- ОПВ (жива поліомієлітна вакцина) не вводиться, якщо є тяжкі форми гіпогамаглобулінемії (стану імунодефіциту) чи хтось із членів сім’ї має протипокази до цієї вакцини.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
13-03-2019, 19:49
Коментарів 0 Переглядів 899

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.