7 березня у прокат вийшов український музичний фільм "Гуцулка Ксеня". Розповідає про нащадка українських емігрантів у США, який шукає наречену в Карпатах.
Селище Ворохта, Карпати, 1939 рік. У готель "Оселя Говерла" із США приїжджає американець українського походження Яро. Шукає свідому українку, аби одружитися з нею. Так він втілить заповіт батька й отримає у спадок мільйон доларів, за сюжетом.
"Режисерці Олені Дем'яненко вдалося створити у фільмі особливий гуцульський космос, - пише головний редактор інтернет-журналу karabas.live Ігор Панасов. - Можна знайти риси толкінівського Гобітширу. Такий самий тихий світ, де люди вміють радіти життю, резонувати з природою, любити спокій і тишу.
Основа стрічки - оперета українського композитора Ярослава Барнича, написана 1938 року за мотивами однойменної пісні. Сам образ гуцулки Ксені - карпатський міф. Фільм робить його частиною живої сучасної культури.
Карпати - не лише милий дім, а й вічна загадка, містика. Там, де містика, завжди тривожно. За тривогу в картині відповідають учасниці київського театрально-музичного гурту Dakh Daughters. Грають на сцені готелю "Оселя Говерла". Їхні образи, артистичний вогонь і музичний нерв - це емоційний фон історії.
У кастингу нема проколів. Навіть якщо актор лише раз з'являється на екрані з якоюсь гримасою, видно, що його відібрали не випадково. У Варвари Лущик, виконавиці ролі Ксені, від природи погляд мавки. А Макс Лозинський в ролі романтика з характером Яро передав і незграбність та сором'язливість, і твердість героя. Зрештою, саме на його вмінні чи невмінні приймати рішення тримається лінія сюжету. Американський наречений повинен зрозуміти, чи хочеться йому зв'язати своє життя з Україною і станцювати з нею танго.
Творці фільму явно розуміли, що вони роблять і що хочуть отримати в результаті. Рідкість для українського ігрового кіно".
Стрічку "Гуцулка Ксеня" створено за підтримки Держкіно.
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.