В історичному тирі в одному з приміщень Хотинської фортеці можна буде одягти костюм турка, козака чи поляка і постріляти з лука чи арбалета. Створять тир за гроші Європейського Союзу. Державний історико-архітектурний заповідник "Хотинська фортеця" днями отримав грант у 700 тисяч євро.
У рамках проекту також відкриється нова музейна експозиція у фортеці. Місцеві ділові люди зможуть пройти безкоштовні навчання, як можна заробити на архітектурній пам’ятці і цим покращити місцеву туристичну інфраструктуру у сферах торгівлі, готельного господарства, громадського харчування, виробництві сувенірів, народних ремеслах, сільського туризму. Адже сьогодні відвідувачам Хотинської фортеці ніде не те що зняти номер, а й навіть нормально пообідати. Тому організатори турів до цієї пам’ятки харчують туристів у Кам’янці-Подільському.
– Зараз в Хотин не йде турист – в Хотин іде відвідувач, – каже Людмила ПАСТУХ, директор заповідника "Хотинська фортеця". – Але останнім часом ситуація у фортеці змінюється на краще. За три тижні у фортеці здадуть відреставровані приміщення офіцерських казарм. Гості там зможуть побачити і молдавського господаря, і румунського воєводу, і українських козаків та гетьманів. Тут будуть відтворені культури усіх народів, причетних до історико-культурної спадщини регіону.
У майбутньому Хотинська фортеця має стати "інтернаціональним" туристичним об’єктом, який об’єднає Чернівці і Сучавський повіт Румунії. Історичний рубіж, на якому знаходиться Хотинська фортеця і фортеця в Сучаві, просувається аж до Відня. Тож фахівці прогнозують, що колись будуть розроблені туристичні маршрути, які охоплюватимуть територію від Відня до Хотина і далі на схід України.
Після завершення проекту, який розрахований на два роки, туристичний потік до фортеці мав би зрости на 20-30 відсотків.
7-10-2008, 10:04
0
3 249