Користь вітаміну С для лікування застуд є ще одним міфом, як і те, що найбільше цього вітаміну в лимонах.
Про це у Facebook написала в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, передає
сайт "Укрінформ".
"Користь вітаміну С для лікування застуд, “покращення самопочуття” – це ще один міф, навіть фейк, і створив його в 1970-ті двократний нобелівський лауреат Лайнус Полінг, відкривач вітаміну С. Полінг написав кілька бестселерів, які перебільшили властивості аскорбінової кислоти і поширив цей фейк світом", - наголосила вона.
За словами урядовця, пізніші незалежні адекватно сплановані дослідження не підтвердили тези про величезну користь вітаміну С в лікуванні застуди.
"Деякі роботи показали, що вітамін С на 15% скорочує тривалість застуди, тобто люди хворіють, приміром, не шість днів, а п’ять. Але не в разі перевищення дози, а під час споживання денної потреби!" - написала вона.
Супрун нагадала, що на день дорослим потрібно вживати 75-90 мг вітаміну С, а у випадку передозування у чоловіків вдвічі підвищується ризик утворення каменів в нирках.
"А споживання понад двох грамів вітаміну С на добу може призвести до нудоти, діареї, блювання, печії, головного болю та безсоння", - зазначила вона.
Водночас Супрун наголосила, що в лимонах справді є вітамін С, але скибки лимону чи чаю із ним не достатньо – щоби спожити 90 мг вітаміну С слід з’їсти великий лимон разом зі шкіркою, бо аскорбінової кислоти там не так і багато.
"Найкращими його джерелами є шипшина, солодкий та гострий перець, броколі, брюссельська капуста, смородина і ківі", - додала вона.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
23-02-2019, 23:10
0
1 683