Подумайте, коли ви востаннє брехали? Згадувати не варто, адже в середньому людина бреше 1.65 разів на день. Це означає, що кожного дня ви кажете неправду, велику чи маленьку. Ви, я, ваш чоловік чи дружина, ваш бос, діти, і навіть ваша мати. Але чому? Ось три науково обґрунтовані причини, чому ми всі буваєм нечесними.
Журнал “Psychology Today” вважає, що люди брешуть з корисливою метою, пише molbuk.ua.
Причин безліч – не втратити гідності, уникнути неприємностей на роботі чи вдома, або просто виставити себе в кращому світлі. Психолог Белла ДеПауло підтвердила теорію, попросивши 147 учасників вести щоденника та записувати всі брехні, які вони сказали протягом одного тижня. Результати довели, що люди брехали в середньому від одного до двох разів на день. І більшість неправди була спрямована приховати недоліки.
Не всі наші небилиці є егоїстичними. Подумайте про кожен раз, коли вас запитували: “Я виглядаю товстою в цих джинсах?” Скільки разів ви говорили правду у відповідь? Ця “доброзичлива брехня” сказана для того, щоб інша людина почувала себе краще, не бентежилася чи злилася.
Набагато легше збрехати, щоб заволодіти чиїмись грошима чи багатством, аніж вдарити його по голові чи пограбувати банк. Брехня є надзвичайно легким способом здобуття влади. Дослідники вважають, що схильність до брехні зародилася в нас ще в епоху печерних людей. Це був спосіб маніпулювати іншим, не вдаючись до насильства.
Більшість брехні, яку ми чуєм, є правдоподібною. Але, якщо ви хочете впіймати брехуна на гарячому, ось декілька речей, на які варто звернути увагу: зміна тембру голосу, стурбованість, уникання зорового контакту, рефлекторне потягування мочки вуха, дотик до шиї, намотування волосся на палець, непослідовні вирази обличчя, які суперечать змісту розмови.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
12-02-2019, 00:40
0
2 244