Канцлер Ангела Меркель не бачить загрози того, що з введенням в експлуатацію газопроводу Nord Stream 2 Німеччина потрапить у залежність від Росії, але при цьому обіцяє диверсифікувати імпорт енергоносіїв.
Про це вона заявила в четвер у Братиславі на спільній прес-конференції з прем'єр-міністрами країн Вишеградської групи, повідомляє "Укрінформ".
"Чи будемо ми залежати від Росії в світлі будівництва другого газопроводу? Я кажу - ні, якщо ми одночасно будемо займатися диверсифікацією", - сказала Меркель, зазначивши, що Росія постачала газ в Європу навіть за часів холодної війни.
Вона запевнила, що Німеччина "ні за яких умов не поставить себе в залежність від однієї Росії", і нагадала про плани будівництва терміналів з прийому скрапленого газу.
Канцлер повторила, що Берлін наполягає на збереженні транзиту газу через територію України, про що вона постійно говорить, за її словами, з президентом РФ Володимиром Путіним.
Тим часом, проти позиції Меркель, яка фактично підтримує будівництво газопроводу, виступили її близькі соратники в рядах власної партії і на європейському рівні. Так, голова комітету з закордонних справ, депутат Бундестагу від Християнсько-демократичного союзу Норберт Реттген заявив виданню Tagesspiegel, що "політика федерального уряду щодо Nord Stream 2 була односторонньою протягом багатьох років, яка не брала до уваги протидію більшості в ЄС і, насамперед, проблеми безпеки східноєвропейських сусідів". Депутат вважає, що в цьому питанні Німеччина самоізолювалася в ЄС.
Крім того, на голосуванні в ЄС щодо перегляду газової директиви, яке має відбутися в п'ятницю, Берлін може виявитися позбавленим підтримки свого найближчого європейського партнера - Франції. Про це повідомили в четвер німецькі ЗМІ з посиланням на джерела в Парижі.
Нагадаємо, газопровід Nord Stream 2 будується з Росії у ФРН в обхід України через Балтійське море. Його довжина становить більш як 1200 км, пропускна здатність - 55 млрд кубометрів газу на рік.
Газопровід будує російський Газпром спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall.
Україна виступає проти будівництва Nord Stream 2через можливу втрату статусу транзитної держави. Крім того, противниками "потоку" є США, Польща і країни Балтії, застерігаючи, що ЄС потрапить у залежність від російського газу. Однак у Німеччині заявляють, що проект економічний, а не політичний.
7-02-2019, 20:38
0
1 274