У англійців є відоме прислів'я: "Не виховуй дітей, виховуй себе". Психологи з ним згодні.
У перші роки життя діти, як губка "вбирають" від батьків все. Їхня поведінка, слова і вчинки будуть впливати на подальше життя дитини. Важливий особистий приклад батьків і для підлітка.
7 речей, які батькам категорично не можна робити в присутності дітейКричати, лаятися і голосно з'ясовувати стосунки. Конфлікти трапляються в кожній родині, але вирішити їх можна конструктивно, знайшовши компроміс. Не конструктивно, це коли дорослі починають кричати, лаятися нецензурною лайкою, а тим більше битися. В такому випадку, дитині стає небезпечно, у неї все стискається всередині. І цю модель нездорових відносин він перенесе у доросле життя, інформує Ukr.Media.
Критикувати значущих дорослих. Ви сто разів можете не любити свекруху, але критикувати її у присутності дитини не можна. Особливо якщо у дитини з нею теплі стосунки. Так ви підриваєте її і свій авторитет в очах малюка. Теж саме відбувається, якщо при дітях ви критикуєте вчителів і вихователів, а в очі мило посміхаєтеся. Ви вчите дитину "лицемірити" з самого дитинства.
Говорити неправду в присутності дітей. Якщо ви брешете дітям або в їх присутності, не чекайте, що вони вам будуть говорити тільки правду і нічого крім правди.
Використовувати нецензурну лайку. Якщо не хочете червоніти на батьківських зборах, то не кажіть матом при дитині. Від грубого лексикону ви його не вбережете, він дізнається всі слівця, але не буде їх використовувати, тому що не побачить поганого прикладу у вашій особі.
Порушувати правила безпеки. "Проскакуючи" на червоне світло на світлофорі або переходячи дорогу в недозволеному місці, ви вчите дитину робити теж саме. Хочете не переживати за неї і знати, що вона не побіжить через 4 смуги автостради, тоді ніколи не порушуйте правила безпеки.
Палити і розпивати алкогольні напої. Якщо не хочете боротися з підлітковими згубними звичками, краще вести здоровий спосіб життя, забувши про сигарети і алкоголь.
Заміняти спілкування гаджетами. Ви, звичайно, можете подивитися всією сім'єю кіно, як проведення часу, але не замінювати гаджетами всі 100% часу разом. Звичайно, якщо не хочете потім боротися з ігроманією і комп'ютерною залежністю.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
21-01-2019, 02:15
0
3 164