RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Україна побила власний рекорд за кількістю «євроблях»

В Україні ринок вживаних автомобілів у три рази перевищив продажі нових. У грудні 2018 року українці завезли майже 22 тисячі легкових автівок.

Про це повідомляє інформаційно-аналітична група AUTO-Consulting.



Як запевняють там, раніше такого обсягу імпорту автомобілів не фіксувалося у жоден місяць. При цьому, ще на початку 2018 року ринок вживаних авто поступався новому ринку та перевищив його лише у лютому-березні, нагадують експерти.

Більшість вживаних автівок, які в останній місяць минулого року завозили до України, – це машини з Європи та США. Детальніше – у сюжеті Радіо НВ.

Які автомобілі купляють українці

Лідерами за поставками у грудні стали автомобілі Volkswagen – більше 4 тисяч, тобто фактично кожен п’ятий ввезений в Україну легковий автомобіль. Далі з досить значним відривом йдуть Opel, Audi, Renault та BMW. На кожну марку припадає менше 10% від усього обсягу ввезених вживаних авто.

Більше тисячі автомобілів за один місяць прийшлися на Ford, Skoda та Mercedes-Benz. До топ-10 також потрапили Nissan та Toyota.

Найпопулярнішою моделлю у грудні серед українців став Volkswagen Passat. Таких автівок завезли більше двох тисяч. Далі у рейтингу йдуть Skoda Octavia – близько тисячі завезених автомобілів, Volkswagen Golf –більше 800 авто, Audi A6 – 750 та Opel Zafira – більше 660 машин.

Також у десятці Renault Megane, Audi А4, Opel Astra, Ford Focus і Renault Scenic. На частку завезених авто із кузовом універсал приходиться 17%. Сегмент мінівенів зайняв 14%. Майже 1% – це купе, тобто авто з двома дверима та двома чи чотирма сидіннями, та спорткари.

Україна та євробляхи

Більше половини завезених до України вживаних легкових авто – старше 8 років. Це так звані євробляхи, які почали легалізувати. Їх за місяць розмитнили більше 13 тисяч. А ось поставки авто з віком до 6 років склали більше 6 тисяч, що співмірно із новим ринком.

Західні регіони України були лідерами в питанні імпортних поставок. На Львівську область прийшовся кожен сьомий автомобіль. На другому місці Волинь – 12% від усіх вживаних авто. Київ на третій сходинці – 8% від усіх вживаних легкових автівок.

Також у топі Рівненська, Чернівецька та Івано-Франківська області. Усього ж на західну Україну припадає більше половини (55%) усіх завезених вживаних авто.

Легалізація євроблях

Саме легалізація автомобілів на єврономерах є однією з основних причин збільшення показників по вживаних авто, розповів ведучий програми Їдемо далі на Радіо НВ, редактор порталу AUTO-Consulting Віктор Стельмах.

У листопаді набули чинності закони, що передбачають зменшення вартості розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації та штрафи за порушення терміну перебування авто в режимі транзиту. 50% пільга на акциз завершується 22 лютого.

"Це у першу чергу пов’язано із тим, що легалізуються євробляхи. Їх зараз легалізується більше 500 на день і вже десь близько 30 тисяч легалізовано було буквально 25 листопада, як почав діяти цей закон пільговий і пільгові умови. Їх просто ставлять на облік, і відповідно вони з’являються у базі і звичайно збільшують кількість зареєстрованих автомобілів", – зазначив Стельмах.

Євробляхи та екологія

Три місяці амністії для автомобілів з іноземною реєстрацією стосуються не лише авто на єврономерах, що вже знаходяться на території України, а й нововвезених автівок, зазначив у коментарі Радіо НВ генеральний директор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко.

Пільговим періодом у три місяці також логічно вирішили скористатися імпортери вживаних авто, додав він.

"Тенденція продовжиться у січні і частині лютого, особливо, коли будуть пільги закінчуватися. Ще один момент. Заборона на ввезення автомобілів на Євро-5, а достатньо, щоб вони були Євро-2, теж діє тимчасово. Після спливання цього періоду в Україні будуть введені екологічні стандарти Євро-5, і автомобіль на Євро-4 ввезти вже буде неможливо. До того будуть користуватися і ввозити автомобілі, які не відповідають екологічним стандартам, щоб вивезти з Європи саме такі дешеві автомобілі", – зауважив Назаренко.

Після закінчення пільгового періоду імпорт вживаних авто впаде в три рази і може дорівнювати імпорту нових, спрогнозував він.

Українці станом на 10 січня цього року оформили близько 25 тисяч автомобілів з іноземною реєстрацією за новими правилами. Більше 20 тисяч оформлених авто перебували в Україні з порушенням митного режиму, повідомили в Міністерстві фінансів. За даними відомства, загальна сума надходжень до бюджету від митного оформлення сягнула більше 1,5 млрд гривень.

Нових легкових автомобілів у грудні було продано 6,5 тисяч.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Микола Кобилюк
16-01-2019, 20:20
Коментарів 0 Переглядів 1 693

Теги -

Чоловіка шукали майже пів сотні рятувальників

59-річний водій автомобіля "Renault Duster" наїхав на велосипедиста

Зіткнувся "Lexus" з мікроавтобусом "Ford"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.