До дітей, не залежно від їх віку, слід ставитися, як до повноцінних членів сім'ї. Слід привчати їх до відповідальності з раннього дитинства.
Психолог Наталія Носаль розповіла Gazeta.ua, якими мають бути обов'язки у дітей різного віку, пише molbuk.ua.
"З малечку слід вчити дитину самостійності, прибирати за собою, виконувати найпростіші прохання батьків. Малюки відчуватимуть себе рівними із старшими братами і сестрами, батьками", - каже.
Діти 2-3 роківЗ раннього віку слід вчити малюків прибирати за собою іграшки. Це дисциплінує, привчає до порядку. Слід привчати дітей застеляти постіль, складати свої речі, роздягатися і вдягатися. До трирічного віку малюк повинен вміти самостійно чистити зуби, умиватися.
Діти 4-5 роківЗ 4 років слід вчити дітей прибирати за собою зі столу посуд після сніданку, обіду чи вечері. Разом з мамою можна пробувати мити чашки чи тарілки. Якщо є домашні тварини, слід вчити малюка їх годувати і прибирати за ними. Під час прибирання квартири чи будинку до цього також варто залучати дитину.
Діти 6-8 роківШколярів слід вчити складати свій ранець, прибирати на письмовому столі та полицях. Мама може залучати доньку до приготування їжі, накриття на стіл, поливання квітів. Те ж саме можуть робити і хлопці. Діти можуть разом з батьками вигулювати собаку, виносити сміття і навіть пилососити.
Діти 8-11 роківЯкщо у родині є молодші діти, старші мають доглядати їх, допомагати. Діти повинні уміти підготувати продукти до страв - помити, почистити, нарізати тощо. Дітей також варто вчити розпоряджатися кишеньковими грошима, пришивати ґудзики і зашивати дірки.
Діти 12+Діти повинні стати повноправними членами родини - звісно у розумних межах. Нехай вони доглядають молодших, вкладають їх спати, одягають. Слід вчити дітей готувати прості страви, самостійно прибирати свою кімнату і наводити лад у шафі. Діти мають вміти самостійно розподіляти час на розваги і навчання.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
31-12-2018, 00:40
0
3 809