Нецільове використання більш ніж півмільйона гривень, які мали піти на обслуговування захисних споруд на випадок повеней та паводків, виявили співробітники управління державної служби боротьби з економічними злочинами УМВС України в Чернівецькій області. Службовці одного із регіональних управлінь водних ресурсів Дністровсько-Прутського басейнового управління водних ресурсів витратили ці кошти собі на премії, створення нових штатних одиниць тощо. Тепер їм загрожує відповідальність за порушення законодавства про бюджетну систему України.
Як повідомили в секторі зв’язків з громадськістю УМВС України в Чернівецькій області, правоохоронці встановили, що наказом Державного комітету України по водному господарству затверджено порядок використання бюджетних коштів Державного бюджету України, що спрямовуються на експлуатацію загальнодержавних та міжгосподарських державних меліоративних систем. Відповідно до нього, кошти виділяють на експлуатацію споруд, які захищають населені пункти і території від підтоплення, та здійснення моніторингу меліорованих земель. На базі регіонального управління водних ресурсів, окрім інших структурних підрозділів, функціонують експлуатаційні дільниці. Впродовж 2006-2007 років та першого півріччя 2008 року з Державного бюджету України на експлуатацію загальнодержавних та міжгосподарських державних меліоративних систем виділили на експлуатаційні дільниці 545 075 гривень. Однак на цих дільницях відсутні гідротехнічні споруди, які мали б захищати населені пункти і території від підтоплення. Також не витрачалися кошти й на моніторинг меліорованих земель.
Під час ревізії, здійсненої працівниками контрольно-ревізійного відділу в Сокирянському районі, документів, які б підтверджували використання коштів бюджету на ці види робіт, не виявили. А 545 075 гривень були використані на інші поточні витрати (преміювання, створення додаткових штатних одиниць та інше).
За цим фактом 15 серпня прокуратура області порушила кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого частиною 2 статті 210 Кримінального кодексу України (Порушення законодавства про бюджетну систему України). Цей злочин карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на строк від двох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
2-09-2008, 17:51
0
2 246