На речах, яких ми торкаємось кожен день, накопичується в сотні разів більше, ніж на кришці унітазу.
Іноді ми навіть не здогадуємось наскільки вони брудні, передає ukrhealth.net.
6 небезпечних речей у вашому домі1. ГаджетиПам’ятаєте жарт про те, що крихтами з клавіатури можна харчуватися ще тиждень? Так от, ними харчуються. Приблизно 500 000 бактерій, які живуть на кожному квадратному сантиметрі клавіатури і мишки – це в 20 тисяч разів більше, ніж в унітазі. Пил, крихти, звичка працювати брудними руками – все це породжує колонії хвороботворних мікроорганізмів.
З телефонами справи йдуть ще гірше: ми носимо їх з собою весь день, кладемо на столи в офісах і ресторанах, чіпаємо брудними руками. А потім самі ж прикладаємо до лиця. Дослідження американських вчених показало, що 95% телефонів медичних працівників були забруднені внутрішньолікарняними мікробами. І не простими, а стійкими до антибіотиків. Можете прикинути, де ви буваєте, і яких невідомих істот збирає ваш мобільний.
2. Губки для миття посудуНайбрудніший предмет на кухні, навіть враховуючи підлогу. Після кожного миття на губці залишається невидимі оку залишки їжі і жир. Плюс вона постійно волога і лежить в теплому місці для бактерій це просто рай.
Нам це обіцяє масу проблем: від розладу шлунка до дизентерії. Щоб їх уникнути, треба міняти губку хоча б раз на тиждень.
3. Дверні ручки, вимикачіМи постійно торкаємося їх брудними руками, ледь увійшовши з вулиці. Експерти кажуть, що за ступенем забруднення вимикачі і ручки можуть перевершувати навіть килимок під дверима. Не ігноруйте ці місця під час прибирання.
4. Душова фіранкаВологість, теплота і бруд, який ми змиваємо з себе. Що ще потрібно для появи колонії мікробів? Фіранку краще всього міняти раз в 2-3 місяці, а щотижня прати.
5. Сміттєвий кошикА ось це цілком передбачувано. Зробити місце для сміття безпечним можна, якщо дотримуватися кількох правил: використати одноразові мішки, виносити сміття, перш ніж він завоняет, а раз в рік купувати новий контейнер.
6. ШториАбсолютний чемпіон серед домашніх пилозбірників. Штори можуть роками висіти і прикидатися чистими, а насправді ростити клани пилових кліщів. Щоб цього не відбувалося, потрібно струшувати з них пил і прати 2 рази в рік.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
20-12-2018, 00:45
0
1 770