Зігрівальні мазі призначаються при багатьох захворюваннях суглобів і м’язів. Вони дуже зручні у використанні, мають досить швидкий терапевтичний ефект.
Зазвичай лікарі рекомендують їх при артритах, радикулітах, інтенсивних фізичних навантаженнях, після ударів і травм. Допомагають зігрівальні мазі і при переохолодженні для зняття хворобливих проявів.
Основний метод впливу такої мазі – посилення припливу крові до хворого органу. За рахунок цього відбувається постачання тканин киснем, виведення токсичних речовин і зняття запалення.
Більшість зігрівальних мазів продається в аптеках без рецепту, а при любові наших співвітчизників до самолікування, неправильне і безконтрольне їх застосування може призвести до плачевних результатів. Щоб отримати позитивний ефект, необхідно знати, чим небезпечні зігрівальні мазі, і в яких випадках застосовувати їх не можна.
Протипоказання - Використання при наявності пошкоджених ділянок шкіри.
- Використання при наявності алергічних реакцій. До складу мазі входять отрути, ефірні олії та інші, викликають алергію, компоненти.
- Загострення запальних процесів у суглобах. Мазі застосовують тільки після зняття гострого запалення.
- Вагітність та лактація. Застосування мазі відноситься до теплових процедур, а значить може викликати небажаний для жінки приплив крові і порушення її руху по тканинах і судинах. Крім того, деякі активні компоненти мазі здатні проникати через плаценту до плоду. Найнебезпечніший період – це III триместр.
- Онкозахворювання.
- Захворювання травної системи.
- З обережністю використовуються мазі при цукровому діабеті, інфекціях, гепатитах і туберкульозі.
- Дерматити, висип на шкірі, подразнення та свербіж.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
19-12-2018, 02:15
0
2 510