Наукові дані говорять про те, що ризик розвитку серцевих катастроф приблизно однаковий для чоловіків і жінок.
Однак жіночі інфаркти в середньому діагностуються гірше чоловічих. За словами експертів, багато жінок не знають ознак інфаркту, характерних саме для їх статі, що вносить свою лепту в сумну статистику серцевих нападів.
Лікар-кардіолог Ніка Голдберг, що представляє Американську асоціацію серця, виступила в пресі з порадою, зверненою до жінок. Експерт закликала представниць прекрасної статі вивчати і знати симптоми інфаркту, що відрізняються від тих, які проявляються в разі чоловічих серцевих нападів.
"Які перші асоціації при фразі "серцевий напад"? Зазвичай всі представляють людину в агонії, що стискає руками груди. Але у жінок тяжкості і болю в серці може і не бути", – заявила лікар.
За словами фахівця, у разі інфаркту жінки викликають швидку допомогу на 37 хвилин пізніше чоловіків. Таку затримку і нерозторопність експерт пов’язує з нездатністю розпізнавати серцевий напад. Невміння вчасно помітити жіночий інфаркт пояснює і більшу кількість смертей від інфаркту серед дам в порівнянні з чоловіками, вважає кардіолог.
Чим же відрізняється жіночий інфаркт від чоловічого?"Замість тяжкості в грудях жінки відчувають втому, запаморочення, задишку, біль у спині або верхній частині живота. Часто ці ознаки приймаються за панічну атаку", – сказала Ніка Голдберг.
Також фахівець додала, що жінки, які перенесли серцевий напад, часто повідомляли про нестерпний біль, що виникає немов від затягування мотузки навколо тіла. Якщо подібне відчуття тримається протягом 15 хвилин, потрібно обов’язково звертатися за допомогою до медиків – ігнорування даного симптому підвищує ризик смерті, попередила лікар.
Крім того, специфічними ознаками жіночого інфаркту можуть бути біль в плечовому суглобі і біль у щелепі.
Експерт нагадала, що жіночий інфаркт може трапитися в будь-якому віці. Факторами його ризику в житті жінок є поєднання протизаплідних таблеток і куріння, сидячий спосіб життя, переїдання, вагітність і пологи, цукровий діабет, депресія, спадковість.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
14-12-2018, 01:30
0
1 513