12 грудня 2018 року Центральний апеляційний господарський суд підтвердив рішення Господарського суду Запорізької області про розірвання договору про заснування ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат", яке контролював олігарх Дмитро Фірташ.
Відповідно до рішень обох судів, цілісний майновий комплекс комбінату має бути повернутий у власність держави.
Про це повідомляється на сторінці Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у Facebook, керівник якої Назар Холодницький подав відповідний позов.
Відповідачами у даній справі були кіпрська компанія "Толексіс Трейдінг Лімітед" та ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат".
У повідомленні САП зазначається, що після його ухвалення рішення апеляційного суду набирає законної сили. На даний час САП очікує проголошення повного тексту прийнятої Центральним апеляційним господарським судом постанови про відмову в задоволенні апеляційних скарг. Після цього з'явиться можливість розпочати процедуру реального повернення комбінату державі.
З позовною заявою про розірвання договору про заснування ТОВ Запорізький титано-магнієвий комбінат САП звернулася до Господарського суду Києва у 2016 році. Вказане ТОВ було створене після того, як у 2013 році у конкурсі, оголошеному Фондом державного майна України перемогла кіпрська офшорна компанія "Толексіс Трейдінг Лімітед", яка входить до групи компаній DF Group Дмитра Фірташа. Конкурс був проведений з метою залучення інвестицій на впровадження сучасних прогресивних технологій та створення високорентабельного виробництва.
До статутного капіталу створеного після конкурсу ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" Фонд держмайна передав цілісний майновий комплекс комбінату, що раніше перебував в управлінні держави.
"Толексіс Трейдінг Лімітед" зробила внесок у розмірі $110 млн, які мали виключне цільове призначення – для фінансування модернізації виробництва зі встановленими строками упродовж 2013 – І квартал 2015 років.
Хоча 51% ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" належав державі, фактично підприємство було передано в управління наближеного до інвестора менеджменту. Цей менеджмент більшу частину залучених інвестицій розтратив на погашення раніше створених заборгованостей держпідприємства "Запорізький титано-магнієвий комбінат" за енергоносії та перед кредиторами, пов’язаними з DF Group. Потім ці кошти вивели з України шляхом перерахування на рахунки офшорних фірм. На модернізацію ж виробництва комбінату було витрачено лише 20 млн грн.
Підставою для розірвання договору про створення ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" стало свідоме невиконання інвестором взятих на себе зобов’язань.
Водночас 14 листопада 2016 року до суду було скеровано обвинувальний акт щодо директора ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат", який здійснив розтрату зазначених інвестицій на суму 492 млн грн. Розгляд цієї кримінальної справи триває.
Нагадаємо, директор "Запорізького титано-магнієвого" комбінату Володимир Сивак був затриманий 23 вересня 2016 року. 27 вересня його відпустили під заставу у 5 млн грн.
13-12-2018, 18:40
0
1 000