Пухнасті друзі можуть заразити вас серйозними хворобами.
Доцент кафедри епідеміології Білоруського державного університету, кандидат біологічних наук Тетяна Дороженкова категорично проти ніжностей з тваринами, передає Країна здоров'я.
Від котів дуже легко заразитися безліччю небезпечних захворювань. Їх кілька видів: бактеріальні, інфекційні, вірусні, грибкові та паразитарні. Найбільш поширені – токсоплазмоз, сказ, гострий гастроентерит, сальмонела, глисти, туляремія, туберкульоз.
Одним з найнебезпечніших є сказ. Його переносником можуть бути будь-які тварини, але у класичних кішок, які ведуть полювання на гризунів, шансів захворіти на сказ, а потім передати це людині набагато більше, адже саме щурі і миші часто є переносниками сказу.
Ветеринари попереджають: якщо тварина захворіла на сказ, вона приречена. А ось людину можна врятувати, якщо в перші три доби після укусу хворою твариною інфікованій введуть спеціальну сироватку.
Доктор Кім Кендалл з Американської медичної асоціації також підтверджує, що заразитися від кішки можна великою кількістю захворювань. Але реально передаються лише деякі з них. Серед них токсоплазмоз, який активно переносять все ті ж гризуни.
Збудником цієї хвороби є Toxoplazma gondii – паразит, який потрапляє в організм людини. У важкій стадії ця хвороба проявляється у вигляді розладу кишечника, підвищення температури, ураження очей.
У вагітних токсоплазмоз провокує викидень. Якщо ж плід зберігається, то йому реально загрожує ураження головного мозку. На думку доктора- нейрорентгенологів О. А. Єлісєєвої, це захворювання ставить під загрозу природний ріст населення у світі. Інфіковані токсоплазмозом ще в утробі матері діти згодом в якості ускладнень отримують енцефаліт в поєднанні з менінгітом, мікроцефалія, анізорбіт і інші не менш небезпечні захворювання.
Не випадково в США і Фінляндії на діагностику токсоплазмозу, якісне лікування і допомогу дітям, які перенесли це захворювання, виділяються мільярди доларів.
Захворювання, яким найчастіше заражаються люди від кішок, – гельмінти, або звичайні глисти. Дуже часто їх наявність в організмі тварини ніяк не проявляється. А людина, продовжуючи цілувати улюбленого вихованця, спати з ним на одній подушці, інфікується сама. Найчастіше глисти поселяються в кишечнику. Через якийсь час заражений вихованець починає худнути, виглядає дуже млявим, шерсть на вигляд здається ламкою і тьмяною.
Ветеринари попереджають, що кішка може бути інфікована глистами, навіть якщо ніколи не виходила з дому. Переносниками личинок гельмінтів можуть бути мухи, жуки, інші комахи.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
11-12-2018, 02:12
0
14 993