В Інтернеті можна натрапити на чимало рецептів відбілювання зубів із використанням харчової соди, активованого вугілля, глюконату кальцію і навіть перекису водню.
Стоматологи попереджають: ці способи можуть бути не тільки неефективними, а й небезпечними.
Справа в тому, що сода – дуже сильний абразив, здатний відтерти навіть накип зі сковорідки, і безконтрольне її використання здатне пошкодити емаль.
"Трохи менш сильні, але також шкідливі абразиви – глюконат кальцію і активоване вугілля. Так, ці речовини до сих пір використовуються при виробництві зубних паст, однак, стоматологи не рекомендують використовувати їх самостійно. Крім того, їх дія обмежується механічним очищенням зубів від нальоту, а не власне відбілюванням.
Перекис водню, дійсно, використовується при професійному відбілюванні, однак, там він присутній в інших концентраціях, ніж в банці перекису, яку ми купуємо в аптеці, крім того, в професійних гелях діють і інші речовини, що активізують активні речовини в дентині, який і відбілює насправді ", – коментує Юлія Клоуд, керівник журналу Startsmile.
Безпечно можна відбілити за допомогою лимонного соку і полуничного пюре. Наносити їх на зуби можна будь-яким способом: змащуючи за допомогою ватної палички, натираючи зуби цедрою лимона або накладаючи пюре на зуби зубною щіткою. Після цього слід прополоскати рот, адже тривалий вплив фруктових кислот на зуби здатне послабити емаль.
"Також варто пам’ятати, що після будь-якого відбілювання рекомендується дотримуватися безбарвну дієту. В ході відбілювання емаль стає більш пористої і сприйнятливою до фарбувальних речовин. Саме тому слід обмежити споживання яскраво-червоних ягід, буряка, червоного вина, деяких соусів і спецій, наприклад, каррі. Крім того, чай і кава здатні залишати на зубах наліт, такий же, який залишається на чашках. Звичайно, повністю виключати ягоди або чай не варто, але після них слід ретельно обполіскувати порожнину рота чистою водою. Окремо слід згадати куріння, як сильний фактор пожовтіння зубів. До речі, в деяких випадках ця звичка може служити протипоказанням до відбілювання зубів через те, що наліт дуже швидко повертається", – додає експерт.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
9-12-2018, 01:00
0
2 455