Тривалість життя жінок та чоловіків коливається в залежності від країни. В середньому по світу різниця складає не менше 3 років.
В Україні, як повідомляє ukrhealth.net, цей розрив має цілих 10 років.
У чоловіків життя важче?Раніше передбачалося, що чоловіки вмирають через те, що у них занадто важка робота: поле, шахта, заводи. Мовляв, непосильна праця підриває здоров’я, і тому вони частіше хворіють і вмирають.
Але зараз всі ми виконуємо приблизно однакову роботу: найчастіше сидячу. Тривалість життя повинна була зрівнятися. Однак цього не сталося: якщо 200 років тому жінки жили в середньому 33 роки, а чоловіки – 31, то зараз приблизно 83 79 років відповідно. І тоді різниця була 5%, і зараз.
Чоловіки частіше ризикують?По інтернету ходять "меми", на яких чоловіки піддають себе нерозумному ризику: наприклад, плавають у басейні, а поруч плаває електричний перехідник у тапку. Або лагодять кондиціонер, сидячи прямо на ньому. Звичайно, схильність піддавати себе небезпеці грає свою роль.
Важливий так само і той факт, що чоловіки частіше курять і п’ють алкоголь, але рідше стежать за харчуванням.
Проте вчені запевняють, що головна причина такої несправедливості – це наш організм.
На кінчиках наших хромосом є захисні ковпачки – теломери. Коли вони коротшають, клітини починають старіти і вмирають. Так ось вчені з’ясували, що жіночі теломери коротшають повільніше чоловічих. І все через жіночий гормон естроген – саме він захищає хромосоми від старіння.
Жінка"Естроген провокує активність ферменту, який допомагає подовжувати теломери і може збільшити тривалість життя. Крім того, високий рівень гормону допомагає підтримувати серцево-судинну систему в хорошому стані і сприяти здоровому розвитку кісток" – процитував авторів роботи Daily Mail.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
5-12-2018, 00:19
0
1 227