RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Як вгамувати дитячу істерику: дієві способи

Батьки начебто все знають про своїх дітей - що вони люблять їсти, з чим грати, під яку казку засинають швидше всього. Але варто дитині влаштувати істерику - неважливо, на вулиці, в магазині або вдома - багато з них губляться, тому що не знають, що робити. Адже кричати на дитину або бити - тільки провокувати ще більшу істерику. Ми пропонуємо п'ять дієвих способів зупинити будь-яке дитяче "цунамі", інформує UkrMedia.

Перш за все, варто розібратися, з якою істерикою ви зіткнулися. Якщо це - посттравматичний ефект, тоді до проблеми найкраще залучити фахівців, оскільки купірувати симптом - це лише перероджувати його в іншу форму вираження, що може дійти і до психозу. Якщо істерика - наслідок буллінга в школі або у дворі, складних взаємовідносин з сім'єю або вчителями, небажання відвідувати які-небудь потрібні дитині заняття або свідоцтво того, що дитина пережила травму - тут варто спочатку обговорити проблему, оскільки ні відволікання, ні тим більше - байдужість, не підійдуть.

На щастя, набагато частіше діти влаштовують істерики в магазинах, намагаючись таким чином випросити у мами "щось смачненьке", у дитячих садках, не бажаючи йти або навпаки, - приходити і так далі. Тобто, таким чином намагаються маніпулювати дорослими. Ось саме з такими неприємностями і допоможуть впоратися наші п'ять способів.

Байдужість

Так, іноді цей спосіб дуже дієвий. Якщо дитина вже почала "концерт за заявками", спробуйте просто порахувати до 10 і спокійно продовжити свої справи. Якщо навіть це відбувається на людях, не думайте про те, що вони про вас подумають - яка різниця?

Правда, якщо ваша дитина дуже активна і цілком самостійна, цей спосіб не підійде - дитина, залишившись без опіки, сама піде і візьме все, що її потрібно або залізе туди, куди ви не дозволяли.

Говорити і називати почуття

Діти часто влаштовують істерики не із-за розбещеності, пустощів або заборон дорослих. Трапляється, що дитина просто сама не відчуває своїх почуттів, але розуміє, що засмучена. До цього відноситься такий вид істерик і плачу, як "батько заборонив носити колготки на голові" або "мама не дала облизувати кота". Тобто, дитина хоче спробувати - її не дають - плач і істерика.

У таких випадках проявіть терпіння і постарайтеся пояснити дитині, що теж сердитися, коли вам щось не дають, але не все корисне і потрібне. Назвіть, що вона зараз відчуває - образу, гіркоту, прикрість, але іноді потрібно стримувати свої емоції. Психологи відзначають, що це найбільш дієвий підхід до дітей - поговорити і пояснити, зіграти на їх допитливості.

Перетворіть все в казку

Часто діти беруть приклад з батьків, казкових героїв і з собою цей "приклад" забирають улюблені образи та іграшки. Чому б разом з цими образами не погуляти і в Істериці? Як тільки дитина знову почала плакати і кричати, спокійно поясніть, що на неї просто найшла злючка, вона пішла погуляти до країни Істерики. І запропонуйте погуляти там разом. Це переключить увагу дитини практично миттєво. Тому що діти люблять іноді пустувати, але все ж часто компанію вони люблять більше.

Перемкніть увагу

Іноді істерика - це наслідок того, що у дитини надлишок нерозтраченої енергії. Якщо вони трапляються часто і без видимих на те причин, знайдіть дитині заняття за віком - відведіть в який-небудь гурток, знайдіть секцію. Це допоможе витратити енергію і запобігає істерикам.

Крім того, можна перемкнути увагу на щось цікаве, розповісти історію про неслухняного хлопчика, який в підсумку став у кут або навпаки - про дівчинку, яка добре себе вела і радувала маму.

Альтернатива

Працює це дуже просто. Приміром, в "Дитячому світі" малюк просить у вас чергову іграшку. Спокійно скажіть: "Я можу купити тобі цю іграшку, але тоді ми не зможемо піти в зоопарк в неділю" і спостерігайте - в деяких випадках малюк вибере іграшку або зоопарк, а деякі діти задумуються про те, що їм потрібно більше. Ви, скориставшись задумом, робите швидко свої покупки, хапаєте дитину і тікаєте з магазину.

Пропонуйте дитині альтернативу і вчіть її мислити раціонально, а не плекайте надію про те, що якщо він буде добре поводитися, то отримає все, що хоче. Так в житті трапляється далеко не завжди, а подібні переконання можуть нанести травму.
Редактор: MariaH
4-12-2018, 02:00
Коментарів 0 Переглядів 1 398

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.