Сьогодні у світі відзначають День домашніх тварин. Вони - джерело сприятливої атмосфери у родині. Дослідження показують, що у сім'ях, де немає домашніх улюбленців, більше сварок і конфліктів.
Домашні тварини - важливий чинник фізичного, емоційного і розумового розвитку для дитини, повідомляє gazeta.ua.
Тварину обирають не тільки з огляду на фінансові можливості чи умови проживання. Варто звертати увагу на тип характеру малюка. Рухливій дитині підійде кіт чи собака. Для інтроверта краще підібрати хом'яка, морську свинку чи рибку.
"Догляд за котом, собакою, папугою чи рибкою дисциплінує дітей. У них з'являється усвідомлення, що це не іграшка, а живе створіння. Відтак за твариною потрібно прибирати і годувати. До прикладу, дошкільнята можуть насипати тварині корм. Діти молодшого шкільного віку прибирати за улюбленцем чи вигулювати його разом з батьками. Старшим дітям можуть стати самостійним господарем чотириногого друга", - каже психолог Наталія Носаль.
Діти, які з раннього віку мають кота або собаку, рідше хворіють на застудні захворювання й захворювання органів слуху.
"Домашні тварини сприяють у соціалізації дітей. Вони легше контактують з ровесниками і швидше заводять друзів. Такі діти мають вищу самооцінку і кращу поведінку. Спілкування з чотириногими розвиває логічне мислення у малюків. До прикладу, кішка ходить біля миски - хоче їсти, папуга стукає у кліточку - хоче політати", - додає психолог.
Обираючи ту чи іншу тварину, потрібно знати, чи не має малюк алергії на домашнього улюбленця.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
3-12-2018, 00:39
0
2 458