Дослідження у вигляді експертного опитування "Вплив Кремля на вибори-2019 в Україні" презентували на засіданні міжнародного круглого столу в Укрінформі. Воно було проведене аналітичним центром "Політика" та центром суспільних досліджень "Український меридіан" протягом жовтня-листопада 2018 року, повідомляє кореспондент Укрінформу з посиланням на директора Центру суспільних досліджень "Український меридіан" Дмитра Левуся.
"Ми опитували українців та людей з інших країн. Це Польща, Естонія, Латвія, РФ була представлена політичними емігрантами, які живуть в Україні, Казахстан, Молдова. Ми обирали ці країни не просто так, а тому що вони точно уявляють, що таке Російська Федерація і де йде втручання у вибори. Для Латвії та Естонії це залишається актуальною темою. Я пишаюсь нашими експертами, прогнози та тенденції дуже у всіх тверезі та справедливі", - сказав Левусь.
За його словами, всіх учасників дослідження поєднують знання реалій українського електорального процесу. Вони аналізують методи впливу Кремля на інші країни та є учасниками протистояння РФ у її агресивній політиці в інформаційному просторі.
Віце-президент АЦ "Політика" Олег Лісний наголосив, що усі респонденти мали можливість висловити свою думку про те, що відбувається та що відбуватиметься під час виборів-2019. "Так, я з вами із більшістю згоден, бо ми, як вважають росіяни, були у сфері їхнього впливу. У Кремлі вважають, що вони наші вибори, нашу незалежність і нас як таких сприймають як частину себе, як неправильних руських. Тому будуть нам "допомагати" проводити президентські і парламентські вибори, будуть нам допомагати далі жити, бо ми ж цього не вміємо", - сказав він.
Лісний вважає, що таке дослідження допоможе українцям бути готовими до майбутніх подій, зрозуміти, що росіяни досі вважають українців "своїми", в той час як ми є самодостатніми і можемо перемагати, дивувати світ. "Я впевнений, що ми переможемо. А зараз ми повинні не закидати капелюхами ворога і заявляти, що можемо однією лівою перемогти, а тверезо бачити проблемні моменти та дуже прагматично і системно підходити до боротьби", - сказав він.
Учасники заходу обіцяють найближчим часом зробити результати експертного опитування "Вплив Кремля на вибори-2019 в Україні" доступними для всіх, оскільки воно цікаве не тільки для політологів, а й для політиків.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.