Верховна Рада України розгляне введення часткового воєнного стану після нападу Росії на Азовському морі.
За словами члена комітету з питань нацбезпеки та оборони, народного депутата від "Народного фронту" Дмитра Тимчука, Рада буде розглядати введення воєнного стану не по всій країні, а на окремих територіях Приазов'я, передає УНІАН з посиланням на "Обозреватель".
"Йдеться про деякі норми воєнного стану. По-друге, лише на окремих територіях. Я не думаю, що йдеться про всю країну", — сказав народний депутат.
При цьому Дмитро Тимчук наголосив, що фракція "Народного фронту" проведе нараду з питання введення воєнного стану о 15.00. Крім того, засідання парламенту буде проходити в закритому режимі.
Вранці 25 листопада російський прикордонний корабель протаранив буксир Військово-морських сил Збройних сил України. Кораблі Військово-морських сил ЗСУ у складі двох малих броньованих артилерійських катерів "Бердянськ" і "Нікополь" і рейдового буксира "Яни Капу" здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря.
У командуванні ВМС зазначили, що про намір здійснювати перехід заздалегідь було проінформовано відповідно до міжнародних норм з метою забезпечення безпеки судноплавства.
Однак, як зазначає українська сторона, всупереч Конвенції ООН з морського права і договору між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, прикордонний корабель РФ "Дон" протаранив український рейдовий буксир, в результаті чого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик.
Росія ж заявляє, що українські кораблі "неправомірно" зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ. У ФСБ стверджують, що у них не було заявки на проходження кораблів і до графіка проходження через Керченську протоку їх не було включено.
В командуванні ВМС України заявили, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН з морського права та статті 2 Договору між Україною та РФ про співробітництво у використанні Азовського моря та Керченської протоки, військові кораблі України користуються свободою судноплавства, а тому можуть здійснювати прохід через Керченську протоку у будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.
Пізніше стало відомо, що під час виходу з Керченської протоки російські кораблі відкрили вогонь по українських. У ВМС повідомили, що, малий БРК "Бердянськ" і рейдовий буксир "Яни Капу" захоплені і буксируються, а малий БРК "Нікополь" заблокований та слідує у супроводі окупантів. Внаслідок агресивних дій росіян у Чорному морі неподалік Керченської протоки 6 українських військовослужбовців дістали поранення.
На засіданні РНБО було прийняте рішення пропонувати запровадити воєнний стан в Україні строком на 60 діб для створення умов з відсічі збройної агресії. Голова ВР Андрій Парубій повідомив, що скликає позачергове засідання парламенту через агресію Російської Федерації біля Керченської протоки на сьогодні, 26 листопада, на 16:00.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
26-11-2018, 12:23
0
4 433