RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » 5 помилок, через які нежить не проходить

5 помилок, через які нежить не проходить


Кажуть, якщо нежить лікувати, він проходить за тиждень, а якщо не лікувати, то за сім днів. Зазвичай так і є. Але іноді, навіть незважаючи на лікування, нежить затримується на тиждень, два, три, а це вже хронічний риніт.

Ось чому так відбувається.



1. Ви вибрали невідповідні препарати
Нежить здається настільки буденним явищем, що так і хочеться зайнятися самолікуванням. Хлюпаючи носом, ви приходите в аптеку і просите фармацевта: "А дайте-но мені якісь краплі від нежитю". І отримуєте препарат, можливо популярний і дієвий, але не відповідний конкретно вам.

Справа в тому, що у нежиті може бути безліч причин, крім застуди. Наприклад: алергія: від популярної сезонної до холодової; надмірно сухе і запорошене повітря в приміщенні, де ви проводите більшу частину дня; гормональні зміни в організмі: вагітність, клімакс, діабет, що розвивається і так далі; навіть крихітний предмет, який випадково потрапив в носові ход.

Кожна з цих причин вимагає своєї схеми лікування. І ті медикаменти, які допоможуть при одній, виявляться категорично неефективними або навіть погіршать симптоми при іншій. Так, судинозвужувальні краплі не позбавлять вас від нежиттю, викликаного стороннім предметом в носі.

Що з цим робити
Щоб не помилитися і не капати в ніс те, що не підходить у вашій ситуації і не зможе її поліпшити, купуйте лише ті ліки, які випише вам терапевт або лор.

Якщо ви вже користуєтеся якимось медикаментом, скасуйте його і обговоріть можливі альтернативи все з тим же лікарем.

2. Ви зловживаєте судинозвужувальними засобами
Судинозвужувальні краплі і спреї дійсно допомагають швидко зупинити нежить. Але в інструкції до більшості з них не дарма написано: “використовувати не більше 3-5 днів”. Продовжуючи закопувати їх понад обумовленого терміну, ви ризикуєте заробити так званий медикаментозний риніт.

Судинозвужувальні засоби, як ясно з назви, зменшують просвіт кровоносних судин носа. За рахунок цього знімається набряк слизової оболонки, через який ми і відчуваємо закладеність. Звучить надихаючи, але, на жаль, тут є два неприємних моменти.

Судини, по-перше, звикають до ліків і перестають на нього реагувати. А по-друге, відвикають звужуватися самостійно — їм потрібні ліки. Але на них вони вже не реагують. Виходить такий собі замкнене коло: ніс вже не може позбутися від закладеності сам, а судинозвужувальні засоби більше не допомагають.

Прагнучи все-таки зітхнути вільно, ви збільшуєте дозу медикаменту. І на час це дійсно спрацьовує, але потім все повторюється. Дозу доводиться раз по раз збільшувати, і врешті-решт ви вже не можете жити без заповітного флакончика, а нежить перетворюється в постійного супутника.

Що з цим робити
Як можна швидше вирушайте до лора і вирішуйте проблему в тісній співпраці. Швидше за все, вам доведеться скасувати препарат і терпіти закладеність носа, поки судини не відновляться.

3. Ви закапуєте в ніс цибульний сік та інші народні засоби
Цибуля – прекрасний засіб для полегшення симптомів закладеності носа. Експерти, опитані відомим медичним ресурсом WebMD, навіть рекомендують використовувати її в кімнатах, де сплять застуджені малюки. Мовляв, наріжте свіжу соковиту цибулю кільцями, викладіть на тарілочку і поставте її у головах дитячого ліжечка. Сірка, що міститься в цибулі, допоможе нормалізувати відтік слизу, і в результаті немовля зможе вільно зітхнути.

Все добре, крім одного: мова йде про вдихання запаху цибулі, але ні в якому разі не про цибулеві краплі в ніс! Слизова оболонка носоглотки дуже чутлива. Їдкий цибульний сік може її пошкодити або пересушити, позбавивши організм природного захисту від інфекцій. А це означає, що хвороба затягнеться.

Те ж стосується і інших народних рецептів на зразок крапель з лимона, розчину господарського мила і так далі. Використовуючи їх, ви робите впевнений крок до хронічного риніту.

Що з цим робити
Скасувати цибулеві краплі і зайнятися відновленням пошкодженої слизової. Найкраще це робити під керівництвом лора.

Найчастіше відновлення слизової означає лише її зволоження: стежте, щоб повітря було вологим, і кілька разів на день промивайте ніс сольовими розчинами. Їх можна купити в аптеці або приготувати самостійно: в склянку теплої води додайте по 1⁄₄ чайної ложки солі і соди.

4. Ви спите і працюєте в приміщенні зі зниженою вологістю повітря
Щоб ніс (та й весь організм в цілому) функціонував нормально, вологість повітря в квартирі або офісі повинна становити 40-60%. Однак буває, що повітря пересушене. Найчастіше це трапляється взимку через закриті вікна і працюючих опалювальних приладів. Тоді вологість падає до 15-20%.

В таких умовах слизова оболонка носа пересихає, стоншується. І організм або легше чіпляє інфекції (ви не вылезаете з застуд з ринітом в якості одного з ключових симптомів), або запускає процес посиленого виробництва соплів, щоб течею з носа компенсувати недолік зволоження.

Що з цим робити
Почніть зволожувати повітря в приміщенні. Купіть спеціальний прилад або зробіть його самостійно.

Якщо це не ваш варіант, регулярно зволожуйте носові ходи сольовими розчинами. Як їх робити, читайте в попередньому пункті.

5. Ви переносите нежить на ногах
Нежить не той стан, заради якого можна брати лікарняний. Але якщо він супроводжується застудою і загальним погіршенням самопочуття, вкрай бажано знизити активність.

Ідеальний варіант — пару днів провести вдома, під теплою ковдрою, налягаючи на гаряче питво. В цьому випадку всі сили організму будуть спрямовані на боротьбу з інфекцією, а разом із застудою ви позбудетеся і від риніту.

Якщо ж релакс вам тільки сниться, боротьба може затягнутися, а нежить — перейти в хронічну форму.

Що з цим робити
Дозвольте собі відпочити, давши імунній системі можливість впоратися із захворюванням.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
22-11-2018, 00:09
Коментарів 11 Переглядів 54 144

Теги -
Hаписав: Тетяна, Коментарів: 0, Новин: 0, 11 жовтня 2022 09:07
В новині:
Так, судинозвужувальними краплями зловживати не варто. Я останній рік нежить лечу тільки назальним спреєм Колдісепт нано Сільвер. Він зволожує слизову оболонку носа і прибирає набряк. Зазвичай 3-5 днів застосування та ніс здоровий.

Hаписав: Гість Ганна, Коментарів: 0, Новин: 0, 20 грудня 2022 21:39
В новині:
Найголовніше - це не запускати нежить, щоб потім не переросло у щось серйозне. Якщо у ніс погано дихає, відчувається сухість та дискомфорт, то мені достатньо кілька днів пшикати назальний спрей Колдісепт нано Сільвер. Він запалення знімає, і набряк, і навіть захищає від вірусів і бактерій.

Hаписав: Зоя, Коментарів: 0, Новин: 0, 12 березня 2023 09:38
В новині:
Останній раз лікувала нежить назальним спреєм Колдісепт нано Сільвер. Він дійсно полегшує та відновлює носове дихання, зволожує та заспокоює слизову оболонку носа, підтримує її регенерацію та прибирає відчуття печіння. І ще при цьому захищає від вірусів та бактерій.

Hаписав: Гість Ганна, Коментарів: 0, Новин: 0, 25 квітня 2023 10:54
В новині:
В нашій аптечці спрей Колдісепт нанао Сільвер також є. Дитина хворіє часто, тому нежиті у нас теж часті. Та й ми з чоловіком ні-ні, та починається нежить. Тоді Колдісепт допомагає позбутися цього нежисті та дозволяє уникнути ускладнень.

Hаписав: Христина, Коментарів: 0, Новин: 0, 16 червня 2023 15:00
В новині:
Я останнім часом нежить лечу спреєм Колдісепт нано Сільвер і досить успішно. Він дуже добре сприяє усуненню запалення слизової носа. Побічних реакцій немає. Закладеність та набряклість проходить швидко.

Hаписав: Наталя, Коментарів: 0, Новин: 0, 14 вересня 2023 11:33
В новині:
Я від судинозвужувальних крапель давно відмовилася. Але буває, що ніс закладає так, що спати неможливо. Останнім часом спрей Колдісепт нано Сільвер використовую. До нього звикання немає і набряк у носі він знімає досить швидко!

Hаписав: Ксенiя, Коментарів: 0, Новин: 0, 2 серпня 2024 18:14
В новині:
Я лікувала свій затяжний нежить таблетками Цинабсин. Не думала, що при нежиті допомагають пігулки, зазвичай у ніс капаю спереї, краплі. Але цей препарат спрямований на те, щоб лікувати нежить, а не просто усувати симптоми. Він добре знімає запалення та відновлює носове дихання. Особисто мені допоміг.

Hаписав: Наталя, Коментарів: 0, Новин: 0, 20 серпня 2024 16:37
В новині:
Так, нежить не треба запускати. Промиваю я ніс дуже рідко, лінуюся це робити, якщо чесно. А ось спрей Колдісеп нано Сільвер кілька разів застосовувала. поосгает досить непогано!

Hаписав: Гість Оксана, Коментарів: 0, Новин: 0, 8 жовтня 2024 15:15
В новині:
Перехворіла на застуду, кашель вилікувала, а нежить залишився. Лор виписала таблетки Цинабсин. Застосовувала вперше. Ніколи не могла подумати, що таблетки можуть лікувати нежить. Але це справді так. Нежить пройшов через 5 днів.

Hаписав: Наталя, Коментарів: 0, Новин: 0, 10 жовтня 2024 18:06
В новині:
В мене якщо сильно закладений нiс, то бризкаю спрей Колдісепт нано Сільвер. Препарат знімає набряк, зволожує та заспокоює слизову оболонку носа. Лікування займає у середньому п'ять днів. А народні методи лікування нежитю я ніколи не використовувала

Hаписав: Карина, Коментарів: 3, Новин: 0, Сьогодні, 10:03
В новині:
Менi iсиновi Цинабсин допоміг впоратися з затяжним нежитем. Я відчула полегшення вже на другий день – дихати стало набагато легше, а слизові виділення значно зменшилися. У дитини, яка не переносить краплі для носа, таблетки стали чудовою альтернативою. Що важливо, після курсу лікування насморк більше не повертається так часто, як раніше. Це свідчить про комплексний підхід препарату до проблеми.

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.