Кетчуп варто виключити з раціону раз і назавжди. Томатний, пікантний, з добавками і без – він приносить мільйони доларів виробникам, а ось споживачам – лише проблеми зі здоров’ям.
Кетчуп здається трохи солодким? Що ж, це не ілюзія. В одній баночці цукру більше, ніж в коробці печива з шоколадною крихтою. Якщо бути точніше, то столова ложка кетчупу містить приблизно 3,7 грама цукру.
І кетчуп залишається з вами надовго. Все, куди потрапила хоч крапля, моментально стає липким і трохи нудотним. Витирати пляму паперовими рушниками – порожні турботи. Без ганчірки не обійтися.
Приблизно те саме можна сказати і про запах кетчупу. Особливо, якщо мова йде про недорогі марки. Стійкий, томатний… Залишити відкриту банку кетчупу в кухні означає просочити кімнату запахом на кілька годин, мінімум.
Все це лише квіточки. Куплені соуси переповнені не найбільш здоровими добавками. Від підсилювачів смаку, до барвників і консервантів. Само собою, на організм такі "наповнювачі" впливають тільки негативно.
Не будемо забувати і про жири. Виробники люблять маркувати їх як "рослинна олія". В реальності 99 випадків з 100 це пальмова олія, надзвичайно багата жирними кислотами. Лікарі ж уже давно довели: саме зловживання ними призводить до серцево-судинних захворювань.
Ну і як бонус – набір зайвої ваги любителю кетчупу забезпечений і досить швидкий. Та ж пальмова олія з організму виводиться не повністю, ускладнюючи роботу шлунку. Картину довершує велика кількість цукру, вже згадана вище.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
20-11-2018, 00:13
0
2 241