Яку б покупку для дитини ви не запланували, головним критерієм у виборі буде її здоров’я. Особливо коли мова йде про письмовий стіл – предмет, за яким школяр буде проводити левову частку свого часу. Більш того, це предмет багаторічної активної експлуатації, тому бажано, щоб він "ріс" разом із дитиною.
Але якщо стіл-трансформер – занадто новаторське для вас придбання, давайте визначимося яким повинен бути "правильний" письмовий стіл.
Гармонійний фізичний розвиток
Сидяче положення впродовж довгого часу – не найкращі умови для правильного розвитку дитячого організму. Тому потрібно відстежувати пропорції робочого місця дитини: лише за цієї умови вона буде знаходитись в оптимальному фізіологічному положенні. Ось основні параметри, котрих потрібно дотримуватись при виборі письмового столу для школяра.
1. Ширина робочої поверхні ≥ 1000 мм
2. Глибина стільниці = 600-800 мм
3. Ширина відстані для ніг під столом = 500 мм
4. Глибина відстані для ніг = 450 мм
Якщо ви купуєте письмовий стіл для свого школяра в меблевій крамниці, робіть це з дитиною. Нехай вона посидить за ним, відчує, наскільки їй зручно. Лікті повинні вільно розміщуватись на робочій поверхні, а ноги – торкатись підлоги в зігнутому під прямим кутом положенні. Правильний вибір столу допоможе зберегти правильну осанку дитини, вберегти її від сколіозу.
Якщо ж ви вирішили придбати стіл через Інтернет, обов’язково уточніть всі його технічні параметри. Наприклад, в інтернет-магазині "Meb SHOP" ви знайдете велику кількість різноманітних за конфігурацією та дизайном письмових столів. Не так вже й просто буде визначитись в цьому розмаїтті, але менеджери-консультанти, вислухавши всі ваші побажання, зможуть вам підказати, яка модель максимально відповідає вашим потребам.
Емоційний комфорт дитини – як його досягти?
Після того, як ви переконаєтесь в тому, що техніко-експлуатаційні характеристики вибраної вами моделі відповідають всім ергономічним вимогам, потрібно обов’язково уточнити у самої дитини – чи імпонує він їй. Нізащо не купуйте стіл, якщо він не подобається! Емоційний стан вашого школяра відіб’ється не лише на його спроможності працювати, виконуючи домашнє завдання, але навіть на його самопочутті. Не потрібно применшувати психологічну складову загального самопочуття дитини.
Якщо ж малечі важко визначитись зі ставленням до вашого вибору, постарайтесь його переконати, акцентуючи увагу на перевагах, що дуже вагомі для самої дитини. Наприклад, на великій площі стільниці, де можна розмістити поруч із підручниками ноутбук чи планшет. Або скажіть про те, що шухляди столу дуже об’ємні, а отже в них можна вмістити безліч різних дрібниць, або що місткість полиць достатня, щоб на них можна було розмістити улюблені настільні ігри чи різноманітні девайси. Знайдіть чутливі місця дитини, щоб "закохати" її у обраний стіл – повірте, це позитивно відобразиться навіть на її робочому настрої під час занять.