Науковці з університету Отаго у Новій Зеландії з’ясували, як нещодавно виявлений вірус Сенека-Валлі (інша назва – вірус долини Сенека, або SVV) взаємодіє з раковими клітинами.
Про результати їхнього дослідження пише EurekAlert!, передає 24 канал.
Як зазначається, фахівці за допомогою кріоелектронної мікроскопії високої роздільної здатності (зразки досліджуються в умовах низької температури) проаналізувати, як вірус діє на рецептори ракових клітин.
Відтак, з’ясувалося, що вірус долини Сенека взаємодіє з білковим рецептором ANTXR1, розташованими на поверхні ракових клітин. При цьому ген ANTXR2, що є характерним лише для здорових тканин, інфекція не зачіпає. На переконання науковців, надалі це допоможе розробити новий спосіб боротьби зі злоякісними пухлинами.
Щоправда, клінічні випробування продемонстрували, що Сенека-Валлі є ефективним у боротьбі з раком, однак протягом двох тижнів організм виробляє до нього імунітет.
Отже, науковці намагатимуться розробити метод застосування вірусу Сенека-Валлі, за якого в організмі не розвивається стійкість до нього. А для цього необхідно модифікувати вірус таким чином, щоб залишити без змін тільки ту частину, яка взаємодіє з раковими клітинами.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
31-10-2018, 01:00
0
1 638