RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Перехід на зимовий час: все, що цікаво знати

Перехід на зимовий час: все, що цікаво знати

Україна переходить на зимовий час. О 4.00 28 жовтня годинники треба перевести на годину назад.

Чому переводять годинники

Перехід на зимовий час в Україні вже понад 20 років поспіль здійснюється в останню неділю жовтня згідно з постановою Кабінету міністрів, повідомляє Gazeta.ua

Кому належить ідея

Ідея переходу на "літньо-зимовий" порядок обчислення часу належить американському політикові Бенджаміну Франкліну. У 1784 році, будучи американським послом у Франції, він опублікував лист із такою пропозицією. Все для того, щоб люди могли працювати довше, не витрачаючи на освітлення недешеві свічки. Офіційно два режими часу вперше запровадили у Великій Британії 1908 року. Масово ідею Франкліна почали підтримувати і впроваджувати лише з 1916 року.

У яких країнах є літній і зимовий час

Сьогодні на літній і зимовий час переходять 110 країн світу. Зокрема, у Північній півкулі "літньо-зимовий" порядок обчислення часу діє майже повсюдно в США, Канаді, Мексиці (крім низки штатів і провінцій, наприклад, Саскачеван в Канаді), повністю у всіх країнах Європи, окрім Ісландії, Росії і Білорусі, а також на Кубі, в Марокко, Ірані, Сирії, Йорданії, Лівані, Ізраїлі, Палестині.

У Південній півкулі літній і зимовий час використовують в Австралії (у низці штатів), Новій Зеландії, Чилі, Бразилії (у низці штатів), Парагваї.

Відмовилися від використання "літньо-зимового" порядку обчислення часу Японія, Китай, Індія, Сінгапур і інші країни, а також деякі колишні союзні республіки СРСР.

Які країни відмовляються переводити годинники


Наступного року в усіх 28 країнах Євросоюзу стрілки годинника переведуть востаннє. За яким часом жити – зимовим чи літнім - кожна країна вибере сама для себе.

Чому країни відмовляються від переведення годинників

Причини для відмови від переходу на літній час у кожної держави різні. Перше - переведення годинників на літній час і назад не є доцільним у всіх широтах. Так, у тропічних та екваторіальних широтах пори року виражені незначно, і тривалість світлового дня протягом всього року практично не змінюється.

Друге. Із запровадженням нових технологій економія електроенергії при переході з одного часу на інший стала менш значною.

Третє. Переведення годинників негативно позначається на роботі транспорту (в цей час підвищується аварійність на дорогах), а також призводить до збоїв у багатьох системах.

Четверте. Медики стверджують, що переведення годинників може негативно вплинути на організм людини і спровокувати серйозні проблеми зі здоров'ям. Зокрема, це призводить до порушення режиму сну, роботи серцево-судинної та імунної систем, а також інших обмінних процесів.

Як адаптуватися до зимового часу

Зміна режиму - це стрес для організму. Для того, щоб уберегти свій організм, фахівці рекомендують за тиждень до "годинникових операцій" лягати щодня на 15 хвилин пізніше. Перед сном бажано прийняти теплу ванну, відкласти подалі від ліжка ґаджети, випити чай і зробити масаж. Вранці потрібно добре поснідати, після роботи подихати свіжим повітрям. Вітамінною підтримкою стане вживання гранатів, винограду, грибів, гарбуза і хурми.

У перші ж дні переходу на зимовий час фахівці радять не планувати важливих справ і уникати сильних навантажень. Особливо обережними слід бути водіям і людям, які страждають на серцево-судинні захворювання.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: MariaH
28-10-2018, 00:00
Коментарів 0 Переглядів 1 264


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.