Прикус у дитини проходить через п’ять періодів розвитку – від народження і до 15 років, коли усі молочні зуби змінюються на постійні. У період між 12 до 15 років розвивається постійний прикус.
Деякі звички згубно впливають на прикус, пише 24 канал з посиланням на портал "Наша Мама".
До прикладу, звичка смоктати палець, губи. Дурник теж викривляє прикус, тому його радять не давати дитині взагалі. Негативно впливає на це й дихання ротом.
Деякі мами годують дитину перетертою їжею, коли у малюків уже є зуби. Проте такий підхід неправильний – зуби повинні отримувати навантаження.
Неправильний прикус погано впливає на мозкову оболонку.Через скупчення зубів страждають хребетний канал, крижі, спинний мозок і всі основні нерви.
Неправильний прикус може призвести до головного болю та клацанні при відкриванні рота, хворобливі відчуття в жувальних м’язах.
Інші наслідки неправильного прикусу:
- посилене стирання зубів;
- карієс;
- випадіння зубів;
- неякісне жування;
- проблеми з травленням;
- психологічні проблеми.
Вже з року часу дитину можна показати стоматологу для огляду і робити такі візити регулярно. Фахівець зможе помітити початок хвороби та уникнути її.
Щоб виявити, чи є у дитини неправильний прикус, попросіть її відкусити частину моркви. пережувати та виплюнути. При правильному прикусі шматочки будуть однаковими, а при неправильному – шматочки будуть вирізнятися за формою та розміром.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
22-10-2018, 00:30
0
1 585