Тарифи на газ піднімуть – відповідне рішення уряд ухвалив у п'ятницю. Тобто, ми з вами будемо платити 8,5 за кубометр, а не 7 гривень, як раніше. І вже з 1 листопада. Але й хороша новина у цьому є. Таке рішення на крок наближує нас до отримання траншу фінансової допомоги від МВФ, пише канал 24.
19 жовтня Кабінет міністрів зібрав екстрене засідання на якому прийняв одноголосне рішення – з 1-го листопада українці платитимуть за блакитне паливо на 1,5 гривні за кубічний метр більше.
На таке не популярне рішення уряд погодився ще у 15-му році, коли у розпал кризи пристав на вимогу Міжнародного валютного фонду до 2020 року зрівняти тарифи на блакитне паливо для населення із цінами, за якими газ купують підприємства. Тобто підняти вартість газу на 60%, із 7 до 11 гривень за кубічний метр.
І ціни з 1 листопада зростуть лише на 23,5%, а не на 60%. Це те, що нам вдалося досягти неймовірними зусиллями в наслідок цих переговорів,– зазначив Володимир Гройсман.
Якщо Україна не виконає взяті на себе вимоги, то не зможемо продовжити відносини з міжнародними партнерами. А їхні гроші нам потрібні для погашення у наступному році боргу в 400-та мільярдів гривень. І цих коштів у бюджеті немає.
Говорячи простою мовою, Україна знову опинилася на межі дефолту. Загроза дефолту фактично означає валютний голод. Його наслідки українці відчули у 14-16 роках, коли гривня знецінилася втричі, а ціни виросли на 80%.
МВФ вимагає довести до пуття антикорупційну реформу, прийняти на 19-й рік збалансований бюджет, та підняти тарифи на газ. На сьогодні вже розпочато конкурс на антикорупційних суддів. А напередодні, парламент ухвалив у першому читанні законопроект про держбюджет. Тож логічним стало і рішення Кабміну дати старт найболючішому питанню – підняти ціни на газ для населення.
Зараз підвищення тарифів вже не матиме такого позитивно впливу на бюджет, як це було раніше. Можливо навіть буде негативним через те, що треба буде платити субсидії тим, хто не може платити цю підвищену ціну на газ, – додала головна економістка Dragon Capital Олена Білан.
Найголовніше, каже експерт, зрівняння тарифів дасть можливість подолати корупційні схеми. А отже газова сфера припинить бути збитковою для держави. Адже на різниці тарифів грають наближені до влади ділки.
Купуючи паливо за пільговим тарифом в 7 гривень. Начебто для потреб населення. Імпортують за кордон по 11 гривень за куб. На такій афері, зокрема, погоріли народні депутати Ярослав та Богдан Дубневичі. Ця оборудка, за оцінками детективів Антикорупційного бюро, принесла їм 1,5 мільярди гривень.
20-10-2018, 12:55
0
1 001