Запах, смак і вигляд їжі діють на наші сигнальні шляхи, метаболізм і харчову поведінку. Запах їжі корисний тим, що може підняти нам апетит, простимулювати сенсорне насичення, перемикнути нас на прийняття їжі.
Про це пише лікар Андрій Бєловешкін, передає 24 канал.
Проте зміна харчової поведінки може посилити споживання калорій – і вже тоді ми дійсно будемо набирати вагу.
Тому для здорового харчування лікар радить насичувати свої ніс та очі запахом та виглядом їжі. Це допоможе вживати менше калорій, розвинути смак та отримати більше задоволення від харчування.
Експерименти на черв'яків і мух показують, що запах їжі знижує тривалість життя, скасовуючи ефект харчових обмежень. Такий же механізм, на думку вчених, може бути актуальним і для людини.
Запах пригнічує активність бурого жиру, знижує спалення жиру, посилює апетит.
У відсутності запаху активніше спалюються калорії. Науковці порівняли групи мишей з віддаленими нюховими нейронами, зі звичайним нюхом і надчутливі до запахів групу гризунів. Виявилося, що перша група набрала 10% зайвого жиру, друга група поправилася більш, ніж у два рази, а найтовстішими були найчутливіші до запахів миші.
Вчені встановили, що запах їжі впливає на перетравлення і спалювання жиру, проте ці процеси не пов'язані з кількістю реально з'їденої їжі.
Тому лікар робить висновок: запах – це біологічний сигнал про присутність поруч їжі. Через запах не можна набрати зайву вагу, проте при зміні харчової поведінки це можливо.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram