Іноді людина відчуває бажання почухатися. Це бажання спричиняють токсини, що були залишені на шкірі тваринами чи рослинами.
Токсини спричиняють викид гістаміну, у результаті нервові волокна починають посилати "сверблячі" сигнали в мозок, пише 24 канал з посиланням на BBC. Саме тому чим більше ви чухаєте шкіру, чим сильнішим стає бажання зробити це знову.
Вчені зазначають, що нервові волокна мають різну швидкість. Наприклад, швидкість передачі сигналів дотику - 321 км/год, а "швидкий біль" (дотик до гарячої плити) передається зі швидкістю 128 км/год.
У досліджені вчені показували гризунам відео, на якому інші миші чухалися. У висновку, група мишей почала повторювати рухи. Пов'язано це з крихітною частиною нашого мозку, яка називається "супрахіазматичне ядро".
Після того, як людина почухалася, шкіра стає більш червоною. Це пов'язано з тим, що процес чухання розширює кровоносні судини, дозволяючи лейкоцитам і плазмі змити токсини.
Вчені зазначають, що під час цього процесу мозок виділяє серотонін, який часто називають "гормоном щастя". Чим сильніше серотонін циркулює по організму, тим більш щасливим ви себе відчуваєте. Тому інколи важко перестати чухатися.
Хронічний свербіж може бути пов'язаний з різними захворюваннями. Люди, що страждають на свербіння протягом тривалого часу, мають такий же дискомфорт, як і пацієнти з хронічними захворюваннями. Це означає, що хронічний свербіж є шкірним еквівалентом болю.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
28-09-2018, 02:15
0
2 562