RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Як робота за комп'ютером впливає на наш зір - дослідження

Як робота за комп'ютером впливає на наш зір - дослідження

Чи небезпечні комп'ютерні монітори для очей тих, хто працює з ними? На сьогоднішній день переконливих доказів цьому немає. Однак, враховуючи зростаюче число скарг на неприємні відчуття в області очей після роботи з комп'ютером, проблема безпеки моніторів для зору привертає до себе велику увагу, інформує Ukr.Media, пише molbuk.ua.

Дослідження, проведені в державних (некомерційних) лабораторіях США свідчать про те, що рівні небезпечного для очей іонізуючого (типу рентгенівських променів) і неіонізуючого (ультрафіолетового) випромінювання, що виходить від екранів, досить низькі. Наприклад, рівень ультрафіолетового випромінювання, що виходить від монітора, становить лише малу частину порівняно з випромінюванням, яке продукують лампи денного світла.

Ці дози ультрафіолету не можуть викликати катаракту навіть при впливі протягом усього життя. Іноді після роботи з комп'ютером виникає відчуття "фарбування" чорно-білих предметів. Однак це не ознака захворювання, а особливість нормального зору. Це так званий ефект МакКалаха, при якому предмети забарвлюються в кольори, додаткові до тих, які домінували на екрані. Моніторами також викликається напруга очей після тривалої роботи з комп'ютером, можуть виникати такі неприємні відчуття, як "роздратування" очей (почервоніння, сльозотеча або сухість рогівки), стомлення (загальна втома, біль і тяжкість в очах і голові), труднощі при фокусуванні зору. Можливі також болі в спині, м'язові спазми.

Всі ці проблеми можна запобігти, зробивши більш зручним робоче місце або використовуючи окуляри, якщо це необхідно. Хоча стомлення очей і неприємно, це не означає, що подальша робота завдасть шкоду очам. Для вирішення цієї проблеми необхідно розібратися в її причинах. Відвідування лікаря-окуліста допоможе виключити які-небудь захворювання очей і, за потреби, підібрати окуляри. Правильна організація робочого місця. Практика показує, що найбільш зручно розташовувати монітор трохи далі, ніж це роблять при звичайному читанні. Верхній край екрану повинен розташовуватися на рівні очей або трохи нижче.

Якщо Ви працюєте з текстами на папері, листи треба розташовувати якомога ближче до екрану, щоб уникнути частих рухів головою і очима при перекладі погляду. Освітлення потрібно організувати так, щоб на екрані не було відблисків. Стандартне офісне освітлення часто буває занадто яскравим для роботи з комп'ютером. Якщо світло в приміщенні змінити неможливо, необхідно використовувати "козирок" для монітору або звичайний захисний екран. Не слід забувати про те, що екран комп'ютера сильно збирає пил.

Для досягнення чіткості зображення регулярно протирайте його антистатичним розчином. При роботі також необхідний регулярний відпочинок, оскільки одноманітна поза досить стомлююча для очей, шиї і спини. Не забувайте час від часу моргати - це запобігає сухості очей. Користувачеві комп'ютера пред'являються більш високі вимоги до гостроти зору. Бувають випадки, коли зір дещо знижений, і в звичайних умовах окуляри не потрібні. Однак при роботі з комп'ютером вони можуть Вам знадобитися. Ще раз нагадаємо, що у випадку вираженого стомлення очей тільки медичне обстеження дозволить вирішити, чи пов'язано це з поганими умовами роботи або ж з нерозпізнаним до того захворюванням очей.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: MariaH
23-09-2018, 00:45
Коментарів 0 Переглядів 1 619


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.