Яйця - це не той продукт, який варто купувати про запас. Термін їх зберігання порівняно недовгий - 45 діб на полиці в холодильнику і не більше 7 днів при кімнатній температурі. Але не поспішайте їх викидати. Їх ще можна використовувати, якщо вони пройдуть один з цих тестів, інформує Ukr.Media, пише molbuk.ua.
Тест з водоюНаповніть глибоку чашу холодною водою і покладіть в неї яйце. Якщо воно опуститься на дно і "ляже" на бік - пройдений тест: перед вами дійсно свіжий продукт!
Якщо яйце потоне і зафіксується на дні у вертикальному положенні широкою стороною вниз - це означає, що воно ще придатне в їжу, але свіжим його не назвеш: цьому яйцю вже щонайменше тиждень. Але ви можете вживати його в їжу -але потрібно проварити в окропі протягом 7-10 хвилин.
Якщо яйце не тоне, а плаває на поверхні - вона не свіже, і їсти його не можна.
Як працює метод? Яєчна шкаралупа покрита численними порами. З часом вони розкриваються і починають пропускати повітря - ось чому не тонуть яйця, які довго полежали. У "молодих" яйцях пори звужені, під тягарем власної ваги вони одразу йдуть на дно.
Тест на звукДеякі люди стверджують, що свіжість яєць можна перевірити по звуку. Піднесіть яйце до вуха і енергійно його потрясіть. Якщо ви почуєте характерний звук води, яка хлюпає - швидше за все, перед вами вже зіпсований продукт. Відсутність будь-якого шуму означає, що таке яйце можна вживати в їжу.
Тест зі світломЦей метод перевірки - один з найдавніших. До розвитку технологій в харчовій промисловості якість яєць перевіряли саме так. На цьому методі ґрунтується і робота овоскопа - спеціального приладу, за допомогою якого визначають категорію і свіжість курячих яєць.
Виріжте в листі копіювального або пергаментного паперу отвір за розміром та формою яйця. Увімкніть настільну лампу і направте абажур на себе. Накрийте його підготовленим листом (він захистить очі від яскравого світла), а яйце піднесіть до отвору.
Якщо яйце свіже і безпечне, то в ньому буде проглядатися жовток округлої форми з чіткими краями. Весь внутрішній простір шкаралупи за винятком невеликої бульбашки повітря в широкій частині, повинен бути заповнений білком.
Якщо повітря досить багато, а жовток явно потемнів - це означає, що яйце зберігається вже кілька тижнів. У зіпсованого продукту жовток темний, втратив форму або взагалі змішався з білком.
Тест на запахЯкщо ви зважилися розбити яйце, то ви можете визначити його свіжість і придатність в їжу за кольором і запахом. "Молоді" яйця тримають форму: білок прозорий, не розповзається по тарілці, жовток має форму півсфери і світло-жовтий колір.
Чим "старше" яйце, тим темніше воно виглядатиме.
Через кілька тижнів після кладки білок стає більш рідким і легко розтікається по поверхні. Але якщо він при цьому залишається прозорим і не має стороннього запаху - таке яйце ще можна посмажити.
Але: якщо білок посинів, в ньому проглядаються частинки червоного або коричневого кольору, а жовток деформувався і витік з оболонки - продукт зіпсувався і в їжу непридатний.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
17-09-2018, 01:45
0
9 606