Вітамін B12 сприяє здоровій роботі нервової системи та допомагає наповнювати тіло червоними кров'яними клітинами, які несуть кисень по всьому організму.
Однак цей важливий для організму людини вітамін доступний тільки в їжі та харчових добавках.
М'ясо, риба та молочні продукти є одними з найкращих джерел вітаміну B12. Тому вегетаріанські чи веганські дієти можуть збільшити ризик дефіциту вітаміну В12, говорить Патріція Сальбер, доктор медичних наук у коментарі для Women's Health.
Читайте також: Чому потрібно більше ходити пішки
Найпоширеніші ознаки дефіциту цього вітаміну: слабкість, запаморочення, шум у вухах, дратівливість, погіршення пам'яті, депресія.
5 ознак дефіциту вітаміну B12Слабкість і втома
Один з перших симптомів дефіциту вітаміну В12 – це втома. Коли кількість В12 знижується, ваше тіло не здатне виробляти червоні кров'яні тільця, які необхідні для розподілення кисню по всьому організму. У результаті може виникнути анемія.
За словами експертів, головна проблема, що втома дуже загальний симптом, який можна легко віднести до інших причин (стресу, браку сну).
Але якщо втома все більше вас турбує і ви не можете точно визначити причину, зверніться до лікаря та здайте аналіз крові.
Поколювання у руках та ногах
Від головного мозку до ваших рук і ніг існує довгий нервовий шлях, який покритий жировою білою речовиною – мієліном. Мієлін не тільки ізолює і захищає нерви, але також прискорює нервові імпульси, що дозволяє рукам і ногам відчувати дотик.
А вітамін В12 потрібен для виробництва мієліну. Якщо у вас дефіцит цього елемента – мієлін руйнується і нервові імпульси не можуть працювати так швидко. У результаті відчуття поколювання в руках і ногах.
Втрата рівноваги
Якщо ви часто втрачаєте рівновагу та відчуваєте запаморочення, призначте зустріч з лікарем та здайте аналіз крові. Адже це також сигнал про дефіцит В12.
Погіршення пам’яті
Якщо ви помітили, що ваша пам'ять значно погіршилася, то не нехтуйте проблемою і пройдіть обстеження.
Депресія
Ви несподівано відчули себе пригнічено? Якщо немає на це очевидних причин, то у цьому може бути винен низький рівень В12. Адже цей вітамін відіграє ключову роль у функціонуванні мозку та виробленні мієліну. У деяких людей руйнування мієліну спричиняє депресію, кажуть фахівці.