Народні методи лікування, які небезпечні для здоров'я

новини / Здоров'я
2 125
0
Народні методи лікування, які небезпечні для здоров'я

В аптеках є багато ліків, але деякі люди намагаються лікуватися народними методами, вважаючи, що вони корисніші, ніж фармацевтична "хімія". Певний ефект у домашніх засобів, звичайно, є, однак і протипоказань теж чимало, застерігають лікарі.

Про це повідомляє Headinsider.

Картопля на допомогу

Традиційним методом лікування застудних захворювань вважається картопляна інгаляція. Дорослі люди, напевно, пам'ятають цю "сімейну розвагу" – сісти гуртом над каструлею зі звареною картоплею, яка щосили "парує", накритися ковдрою і дихати так хвилин 15.

Сенс процедур простий: по-перше, це інгаляція, а по-друге, картопляна пара містить багато цінних речовин, і всі вони потрапляють через дихальні шляхи в організм.
Лікарі, втім, цього оптимізму не поділяють. Вони впевнені, що від такого способу швидше можна отримати бронхо- або ларингоспазм, а також опіки дихальних шляхів та слизових оболонок носоглотки, і навіть області очей. Нерідко у відповідь на настільки агресивну дію розвивається набряк гортані та проявляються спазми. Особливо до цих явищ схильні діти. Якщо ж у хворого висока температура, то він може навіть втратити свідомість. А якщо людина хвора на інфекційну патологію – трахеїт, бронхіт, ангіна, гайморит і т. д., можна ще більше погіршити ситуацію. Протипоказана така процедура і при сухому кашлі – адже причиною його може бути зовсім не застуда.

Варто враховувати, що інгаляції різного роду призначає виключно лікар. Причому він повинен порекомендувати засіб, за допомогою якого її треба робити, тривалість курсу і періодичність. Крім того, сьогодні інгаляції саморобною гарячою парою вже практично ніхто не застосовує, адже є величезна кількість небулайзерів та інгаляторів, які дають більш м'яку пару.

Гарячі напої

Про те, що треба пити чай з малиною або використовувати мед і лимон при застуді, знають усі. І це один з найпопулярніших засобів. І дійсно, певна користь в такій рекомендації є. Але тільки в тих випадках, якщо застосовувати її не надто активно. Так, наприклад, пити чай з малиною цілий день не рекомендується. Хоча він дійсно може допомагати в боротьбі з жаром, оскільки малина містить саліцилову кислоту, свого роду "натуральний аспірин". Але при цьому в поєднанні з гарячим напоєм ця кислота дає серйозне навантаження на серцево-судинну систему.
Щодо меду і лимона, основна небезпека їх полягає в тому, що вони – найсильніші алергени. Крім того, використання меду може дуже негативно позначитися на здоров'ї людей, які страждають на цукровий діабет.

Ефект соди

Сода сьогодні стала буквально панацеєю від усього підряд. З її допомогою "худнуть", "виводять" паразитів, "лікують" онкологію. Але найчастіше можна почути рекомендацію – рятуватися содою при печії. При цьому багато-хто спирається на її хімічні властивості – харчова сода нейтралізує кислоту в шлунку. І при її прийомі утворюється в шлунку така хімічна реакція, яка схожа з процедурою гасіння соди в кулінарії. Сам спосіб досить ефективний – печія минає. Однак при цьому варто пам'ятати про те, що такий спосіб лікування призводить до розвитку серйозних ускладнень. Так, наприклад, основна проблема полягає у рівні кислоти в шлунку. Після прийому соди її рівень знижується, але потім вона починає вироблятися у великих кількостях. І якщо застосовувати соду раз по раз, виробляється залежність. Крім того, надлишкова кислота роз'їдає слизові оболонки шлунка, вони запалюються. А це найлегший і найшвидший шлях до гастриту і більш важких захворювань травної системи.

Кращим варіантом боротьби з печією стане все те, що має обволікаючу дію, – вівсяна каша, кисіль і необхідні препарати від лікування печії.

Олійний опік

При опіку перший засіб, який багато-хто рекомендує, – намастити місце ураження олією. І цей народний рецепт може привести до тяжких наслідків.

Адже в такій ситуації найважливіше, що можна встигнути зробити в перші хвилини, – знизити ступінь ураження, для чого потрібно охолодити всю травмовану поверхню. Що менш глибокою буде зона ураження, то легше його буде вилікувати. А ось застосування олії якраз збільшує травмовану площу. Олія покриває рану плівкою і підсилює ефект жару, створюючи парниковий ефект, а також перешкоджає проникненню в шкіру лікарських засобів, призначених для швидкого загоєння ран.

При цьому спосіб першої допомоги не такий і складний – місце опіку треба помістити під холодну воду. Тримати треба протягом 10 хв., що дозволяє знизити ступінь ураження. Якщо утворилася відкрита рана, її потрібно обробити антисептиком.

Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

10:41
Україну накриє аномальна весна: що прогнозують синоптики
10:15
У Чернівцях «Mercedes» в'їхав у тролейбус: у ДТП загинув 21-річний чоловік
10:00
У Чернівцях в історичних будівлях пропонують реставрувати балкони
ексклюзив
09:38
Перевірте документи: кому від 1 березня можуть анулювати декларації із сімейними лікарями
09:15
Патрульна поліція хоче відмовиться від терміналів для оплати штрафів: пілотний проект працює на Буковині
08:52
США тиснуть на Київ щодо угоди про корисні копалини, погрожуючи відключити Starlink — Reuters
08:31
У Чернівцях успішні спортсмени будуть отримувати стипендії
08:10
Вночі Україну атакували 162 безпілотниками: які наслідки
07:49
Народження трійні та перекриття вулиці через ремонт: головні новини 21 лютого
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 22 лютого не буде світла
07:18
22 лютого: кого потрібно пом'янути в цю батьківську суботу
07:00
Погода на Буковині 22 лютого
02:00
Коли сіяти капусту на розсаду у 2025 році: буде рости краще, ніж торік
01:45
Наліт з крана зникне за 1 хвилину: до чого тут звичайний кетчуп
01:30
Пийте цей сік щодня, щоб забути про високий цукор та старість. Він є у кожному магазині
01:15
Найкраща редиска для України: 6 сортів, які гарантовано дадуть багатий урожай
01:00
Яровизація картоплі: коли її робити, щоб отримати здоровий врожай
00:45
Сприяє росту волосся. Ось як правильно робити масаж голови
00:30
Чотири вправи, які допоможуть швидко і надовго уникнути болю в шиї
00:15
Вживання цього вітаміну знижує ризик утворення каменів у нирках на 22%
21 лютого, 2025
23:59
Трамп не вважає участь Зеленського в переговорах про мир «дуже важливою»
23:40
У Чернівецькій громаді планують закрити Коровійське сміттєзвалище
23:20
Кому зі знаків зодіаку пощастить вихідними, 22-23 лютого
23:00
У центрі Чернівців облаштують ще дві платні парковки
22:40
Магнітні бурі: прогноз на ці вихідні, 22–23 лютого
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм