Портал The Daily Telegraph поспілкувався із сертифікованим музичним терапевтом Джанет Темплін з Австралійської музично-терапевтичної асоціації і попросив її розповісти про користь музики для організму людини.
"Багато з нас вже використовують музику як ліки, але більшість людей роблять це несвідомо", – говорить Темплін, – "Музика впливає на безліч різних областей нашого мозку, покращуючи фізіологічний стан людини. Використання музичної терапії дійсно може якісно змінити життя".
Шість дивовижних властивостей музики:
1. Музика полегшує біль. Американське дослідження 2015 року, що вивчало вплив музики на пацієнтів з фіброміалгією (хворобою, яка характеризується сильними м'язовими болями), показало, що люди, які слухали музику протягом усього експерименту, відчули суттєве зменшення болю порівняно з тими, хто музику не слухав.
2. Музика допомагає схуднути. Приємна повільна музика, наприклад, легкий джаз, сприяє тому, що ми починаємо насолоджуватися їжею і з'їдати менше, ніж зазвичай. Такого висновку дійшли дослідники з Корнельського університету. Крім того, під музику легше займатися спортом, ходити на тренування, вважає Темплін. Це теж важливо під час скидання ваги.
3. Музика підвищує імунітет. Згідно з дослідженнями вчених з Пенсільванського університету, музика сприяє виробленню імуноглобуліну А – життєво важливих антитіл, які забезпечують імунітет. У ході експерименту з'ясувалося, що рівень цих антитіл у людей, у яких на фоні грала легка музика, був значно вищим, ніж у тих, хто сидів у тиші.
4. Музика зменшує тривожність. Американські дослідники виявили, що люди, які страждають на генералізований тривожний розлад, після регулярного прослуховування розслаблюючої музики відчували ті ж психологічні і фізіологічні переваги, що і після сеансів масажу.
Цікаво, що нещодавнє дослідження вчених з Університету Квінсленда, опубліковане в журналі Frontiers in Human Neuroscience, показало, що люди, які слухають важку музику, швидше справляються з такими емоціями, як гнів.
5. Музика допомагає врятувати людину. Експерти Американської асоціації серця стверджують, що музика налаштовує на правильний темп проведення штучного дихання і непрямого масажу серця. Під час реанімації людини частота надавлювань на грудну клітку повинна складати близько 100 на хвилину. У подібному темпі (100-120 ударів на хвилину) звучить музика у стилі диско, наприклад, пісня британського гурту Bee Gees – Stayin' Alive.
6. Музика покращує пам'ять. Погодьтеся, через 10 або навіть 20 років сьогодні ви без проблем можете згадати деякі рекламні джингли, що звучали на телеекранах ще в часи вашого дитинства. Отримання нової інформації через рими і музику є прекрасним способом набуття знань і тренування пам'яті.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
27-01-2017, 06:28
0
1 545