Швидкий розвиток технологій призвів до того, що в багатьох родинах вже стало традицією десь на вільній полиці зберігати старий монітор, а в дальній коробці – гору старих телефонних апаратів – мобільних чи дротових.
Найлегший спосіб позбутися непотребу – викинути. Підтвердженням цього факту є півмільйона тонн електронних та побутових приладів, які, за даними державного підприємства "Укрекоресурси", щороку потрапляють на сміттєзвалища. Від цього страждає довкілля. Так, токсичні речовини з однієї викинутої батарейки стають причиною загибелі їжака і двох дерев.
Та наразі в Україні вже є низка фірм, які займаються утилізацією старої техніки: принтерів, факсів, сканерів, телефонів, комп’ютерів. Та більшість із них орієнтована на юридичних осіб, тобто збирають техніку гуртом.
Також можна позбутися технічного мотлоху, давши оголошення в Інтернет.
На безлічі сайтів люди скуповують прилади та запчастини для розбору і подальшого використання. Так, через один із таких сайтів нашій родині вдалося продати касетну відеокамеру та домашній кінотеатр, які кілька років лежали в коробці. Виручили ми за них біля трьох тисяч гривень.
Через аналогічний Інтернет-ресурс студент-третьокурсник Іван Семенюк продав старий системний блок від комп’ютера, коли хотів купити ноутбук. "Знайшов на одному сайті чоловіка, який ремонтує комп’ютери і скуповує деталі. У мого комп’ютера "начинка" була непогана, то ще заробив пару сотень на тому, що тато казав викинути", – каже студент.
Подібні обміни-продажі можна знайти в численних групах у соцмережах, так працюють деякі люди в Чернівцях на Калинівському ринку або на "барахолці" біля ринку на розі вулиць Руської та Зеленої. "Нажитися на цьому не дуже можна, але це краще, ніж просто викинути. Маю трохи часу, та й виходжу сюди. Беру, скільки дають", – зазначає Олег, який продає на "барахолці" старі клавіатуру та монітор.
Час від часу магазини гаджетів проводять акції, які дозволяють позбутися старої техніки, наприклад, телефона. "Умови акції такі, що ви приносите будь-яку модель телефона, в якої після гарантії пройшло до двох років. Ми її приймаємо, а вам нараховуємо бонуси, тобто знижку на купілю нового телефона", – розповіли в одному із таких салонів.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook