RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Піст – це не дієта

Квасоля, соя та горіхи чудово замінюють м’ясо

Піст – це не дієта і не спосіб позбутися зайвої ваги. Ті, хто дотримується його з релігійних, моральних спонукань, витримують його краще. І все-таки, щоб у період різдвяного посту покращити здоров’я, варто дотримуватися деяких правил харчування.

– Піст – дуже важливий, оскільки, виключивши тваринні жири й перейшовши на рослинну їжу, ми виводимо з організму холестерин, канцерогени, токсини й відходи тваринних білків, – пояснює Ірина ОКІПНЯК, доцент кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб БДМУ. – У пісній їжі багато антиоксидантів, які стабілізують стан серцево-судинної системи та опорно-рухового апарату. Пісні страви допомагають нам легше адаптуватися до сезонних змін. Наш організм подібний до природи: особливо активний у теплий час і починає втомлюватися і втрачати опірність недугам із настанням холодів.

За словами Ірини Вікторівни, перш ніж постити, обов’язково порадьтеся зі своїм лікарем. Хворим людям, вагітним і жінкам, які годують грудьми, а також дітям припустиме послаблення посту. Оскільки таким людям для нормального розвитку організму необхідні різноманітні речовини, в тому числі й тваринні білки.

– Із почуттям міри повинні постити й хворі з хронічними захворюваннями, – зауважує лікар. – Якщо зі здоров’ям начебто все гаразд, але під час посту виникли проблеми із самопочуттям, порадьтеся, чи варто обмежувати себе в харчуванні й надалі.

А щоб не сталося незворотніх процесів після посту, перехід до звичайного харчування має бути поступовим і помірним. Тільки збалансоване харчування принесе ослабленому суворим постом організму користь, а не шкоду.

Коли не можна
Виразка, гастрит, панкреатит, холецистит
У разі цих хвороб від посту доведеться відмовитися взагалі. Якщо здорова людина може покрити нестачу тваринного білку рослинним, збільшивши в своєму раціоні зернобобові (горох, квасоля, соя, сочевиця), може споживати гриби, то у людей із захворюваннями шлунково-кишкового тракту подібні продукти з дієти виключені (рослинний білок у них може викликати загострення хвороби).

Дисбактеріоз
Не можна відмовлятися від молочних продуктів при дисбактеріозі. Така сама ситуація у хворих із нирковою недостатністю (їхня дієта: різке обмеження білку за рахунок збільшення жиру і вуглеводів), тому для таких хворих піст також протипоказаний.

Сильний стрес, психічна травма
Дуже обережні щодо посту мають бути люди, які нещодавно перенесли сильний стрес, психічну травму, люди, які одужують після якогось захворювання, особливо інфекційного, або мають високі розумові і фізичні навантаження. Таким людям потрібно харчуватися повноцінно і різноманітно.

При цукровому діабеті
Допускається виключення з раціону м’ясних продуктів, але щодня в організм мають надходити сири, молоко і риба. Крім цього, при діабеті не можна голодувати (дні суворого посту).

У літньому віці
Відхід від традиційного раціону харчування може привезти до різкого погіршення самопочуття або рецидивів хронічних захворюваннях, які, на жаль, є практично у всіх.

Якщо вирішили постити
За словами Ірини Вікторівни, витримати цей період без тваринних білків допоможуть наступні продукти.

- Квасоля, соя та інші бобові – багаті на рослинний білок.

- Горіхи, гарбуз, плоди шипшини, болгарський перець, брусниця, журавлина, селера, петрушка, кінза, кріп – джерела заліза і мікроелементів.

- Мак, фундук, білокачанна капуста, броколі, брюссельська капуста, свіжовичавлений апельсиновий сік – джерела кальцію.

- Морська капуста – поповнить нестачу йоду за відсутності в раціоні риби та інших морепродуктів.

- Лляна олія, насіння льону – джерело Омега-3 і Омега-6 жирних кислот.

- Родзинки, курага, чорнослив та інші сухофрукти – багаті на вітаміни (A, B1, B2, B3, B5, B6) і мінеральні елементи (залізо, кальцій, магній, фосфор, калій, натрій).

Леся ТОКАРЮК
Редактор: Леся Токарюк
20-12-2015, 13:30
Коментарів 0 Переглядів 3 340



Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми

Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.